Komentari 34

Čilić je u polufinalu Queen'sa! Izgubio pet poena na servisu

3

Marin je protiv Younga izgubio tek pet poena na svom servisu, a Amerikanac niti u jednom gemu nije stigao dalje od jednog osvojenog poena. Za finale će igrati protiv Gillesa Mullera

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u polufinale ATP turnira u londonskom Queen's Clubu pobijedivši Amerikanca Donalda Younga 6-4, 7-5 za sat i 25 minuta igre. Čiliću je za treću pobjedu u isto toliko dvoboja protiv Younga bio dovoljan po jedan "break" u svakom setu, a za finale igra protiv Luksemburžanina Gillesa Mullera, pobjednika prošlotjednog turnira u 's-Hertogenboschu.

Marin je protiv Younga izgubio tek pet poena na svom servisu, a Amerikanac niti u jednom gemu nije stigao dalje od jednog osvojenog poena. Zanimljivo, Čilić je svih pet poena izgubio nakon što je ubacio prvi servis, dok mu je realizacija drugog bila savršenih 16 od 16.

Do vodstva Čilića od 5-4 u prvom setu niti naš igrač nije uspijevao ozbiljnije zaprijetiti Youngu, ali tada je osigurao dvije break lopte koje su ujedno bile i set-lopte te je iskoristio drugu.

U drugom setu Čilić je imao mnoštvo prilika za ranije rješavanje dvoboja, ali je kod 1-0 propustio dvije break lopte, kod 3-2 jednu, a kod 4-3 tri prilike za oduzimanje servisa Youngu. Tada je imao 0-40, ali u sva tri je poena čekao grešku Amerikanca koju nije dočekao.

Ipak, kod vodstva Čilića od 6-5 Young je ipak podlegao pod pritiskom u gemu u kojemu je Čilić stalno prijetio. Amerikanac je uspio spasiti tri meč-lopte, ali ne i četvrtu kada je Čilić u situaciji kada je bio na poen od pobjede napokon uspio vratiti retern u teren. Uslijedila je pogreška Younga koja je označila i kraj dvoboja.