Komentari 58

Čilić kiksao: Troicki ga izbacio u trećem kolu Roland Garrosa

1

Marin Čilić izgubio je u 3. kolu Roland Garrosa od Srbina Viktora Troickog 6:7 (12), 4:6, 5:7. Najboljem hrvatskom tenisaču ovo je bio treći uzastopni poraz od Troickog

Najveću šansu Čilić je propustio u prvom setu, kada je servirao kod rezultata 5:4, dok je u tie breaku Međugorac propustio dvije set lopte.

U drugom setu Troicki je do breaka došao u trećem gemu i održao ga do kraja. Posao je Troicki završio u trećem setu slavivši sa 7:5.

Za Čilićev poraz najviše su krive brojne neforsirane greške. Također, presudna je bila i slaba realizacija break lopti, Marin ih je iskoristio samo dvije od devet. Troicki je pak oduzimao servis Međugorcu četiri puta iz deset prilika.

Hrvatica Mirjana Lučić Baroni i Srpkinja Jelena Janković u 2. kolo parova sa 7:5, 6:3 bile su bolje od Francuskinja Beltrame i Thorpe, te se tako plasirale u osminu finala.