Komentari 4

Čilić pobjednički ušao u 2022., u četvrtfinalu na srpskog tenisača

Kao treći nositelj Marin je bio slobodan u prvom kolu, a u prvom nastupu nakon nešto manje od sat vremena igre izbacio je Brazilca Thiaga Monteira 6-4, 7-6 (7-3) u Adelaideu

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Adelaideu nakon što je u srijedu u drugom kolu svladao Brazilca Thiaga Monteira (ATP - 89) sa 6-4, 7-6 (3) poslije sat i 56 minuta igre.

Mektić i Pavić nakon ulaska u finale 02:00

U prvom setu obojica su čvrsto držali svoje servise i do jedine break lopte došao je Čilić u desetom gemu i u uspio ju je realizirati. U nastavku meča bilo je puno više prilika za oduzimanje servisa.

Čilić je u prvom gemu drugog seta spasio jednu break loptu, a u sljedećem gemu imao je pet šansi da oduzme servis Brazilcu, ali nije uspio doći do breaka. Još jednu break loptu Čilić je ispustio kod vodstva 2-1 i na kraju je set završio tie-breaku. Tu se je Čilić pokazao uspješnijim i kod rezultata 3-3 nanizao je četiri uzastopna poena za prvu pobjedu u novoj godini.

Čilić je treći nositelj i bio je slobodan u prvom kolu, a u četvrtfinalu će igrati protiv predstavnika Srbije Lasla Đerea (ATP-52). Bit će to njihov drugi dvoboj, a 2019. u Madridu bolji je bio Čilić.