Komentari 11

Čilić se vratio tenisu i izgubio uz čak devet propuštenih meč lopti

2

Čilić je vodio čak 5-2 u drugom setu i imao je čak devet meč lopti. Ipak, ispustio je veliku prednost u drugom setu, a zatim i još četiri prilike za pobjedu u trećem setu. Slavio je 25. tenisač svijeta

Hrvatski tenisač Marin Čilić (35) odigrao je povratnički meč na ATP 250 turniru u Hong Kongu. Čilić je izgubio u prvom kolu od 25. tenisača svijeta Jana Struffa nakon tri sata i šest minuta igre sa 3-6, 7-6 (4), 7-6 (7).

Čilić je u meču imao čak devet meč lopti, od čega pet u drugom setu u kojem je i vodio 5-2, ali je ispustio tu prednost, a kasnije i još jednu meč loptu u tie-breaku trećeg seta.

ATP 250 - Tel Aviv Open

Čilić je u 2023. odigrao samo dva meča, a njegovu je sezonu obilježila ozljeda koljena, koja ga je udaljila s terena.

'Djeci sam pomogao s više od 800.000 eura, a srce mi zatitra kad nekoga moram odbiti...'

Jedinu pobjedu lani Čilić je ostvario 4. siječnja na ATP 250 turniru u Puneu, a u srpnju je izgubio na turniru u Umagu od Flavija Cobollija, gdje je i pogoršao ozljedu.

Ispao je i Gojo

Bornu Goju (ATP-72.) je u prvom kolu zaustavio Francuz Arthur Fils (ATP-36.) sa 6-3, 4-6, 6-1 nakon sat i 50 minuta igre.

Gojo je servirao osam aseva, ali je izgubio četiri svoja servisa, a suparniku ga je uzeo samo jednom. Ovo je bio njihov prvi međusobni susret.