Komentari 19

Čilić za osminu finala protiv igrača kojeg je dobio jednom

Čilić za osminu finala protiv  igrača kojeg je dobio jednom
1

Čilić je protiv Simona u dosadašnjih pet međusobnih dvoboja ostvario samo jednu pobjedu. No nakon te pobjede Marin je otišao do kraja na US Openu...

Francuski tenisač Gilles Simon bit će suparnik Marinu Čiliću u 3. kolu ATP turnira Masters 1000 serije u Miamiju, gdje je u u noći s petka na subotu u 2. kolu nadigrao Argentinca Juana Monaca sa 7-5, 6-1.

Čilić je protiv Simona u dosadašnjih pet međusobnih dvoboja ostvario samo jednu pobjedu, ali ona je bila vrlo značajna. Naime, do nje je stigao u osmini finala US Opena 2014. godine, te nakon trijumfa nad Simonom u pet setova u sljedeća tri meča u tri seta pobijedio Tomaša Berdycha, Rogera Federera i Keija Nishikorija, što mu je donijelo jedini Grand Slam naslov.

Turnir u Miamiju u petak je izgubio Rogera Federera, ali ne zbog poraza od Juana Martina del Potra, s kojim se trebao sastati u 2. kolu, već je Švicarac morao odustati od nastupa zbog virusne bolesti želuca.

Del Potro je za suparnika dobio 'sretnog gubitnika' iz kvalifikacija, 30-godišnjeg sunarodnjaka Horacija Zeballosa, koji je iznenadnu priliku iskoristio na najbolji način i slavio sa 6-4, 6-4 te po drugi put u karijeri stigao do 3. kola u Miamiju.

Prvi nositelj i branitelj naslova Novak Đoković nije imao problema protiv Britanca Kyle Edmunda kojeg je svladao sa 6-3, 6-3. Sljedeći suparnik mu je Portugalac Joao Sousa.