Komentari 15

City izbacio Liverpool iz Kupa, Haaland zabio nakon 10 minuta

3

Liverpool i City odigrali su petu međusobnu utakmicu u 2022. godini, a ovaj je put slavila ekipa Pepa Guardiole. Starim navikama vratio se i Haaland, koji nije igrao na Svjetskom prvenstvu

Prošlo je samo četiri dana od kraja Svjetskog prvenstva u Katru, ali za nogometaše nema predaha. Vratio se klupski nogomet, a Liverpool i Manchester City ponovno su počastili ljubitelje nogometa s odličnom utakmicom, što je postalo uobičajeno kada igraju ove dvije momčadi.

City je s 3-2 na Etihadu izbacio 'redse' u četvrtfinalu Carabao kupa. Momčad Pepa Guardiole povela je golom Erlinga Haalanda već u 10. minuti igre. Sjajni norveški golgeter odmarao je tijekom Mundijala, ali očito mu nije trebalo puno vremena da se vrati zabijanju golova.

Carabao Cup - Round of 16 - Manchester City v Liverpool

Fabio Carvalho izjednačio je u 20. minuti, a do kraja poluvremena nije bilo novih golova. Riyad Mahrez doveo je City u novo vodstvo nakon dvije minute nastavka, ali Mohamed Salah zabio je gol za 2-2 nakon samo jedne minute.

Joško Gvardiol sad može birati, žele ga dovesti još dva velikana

Odlučujući gol zabio je nizozemski reprezentativac Nathan Ake u 58. minuti.

Sve golove s utakmice pogledajte OVDJE.

U 79. minuti utakmice žute su kartone dobili Fabinho i Rodri. Naime, veznjak Liverpoola napravio je prekršaj na Španjolcu, a situacija je ubrzo eskalirala u naguravanju na terenu nakon čega je Fabinho završio na travnjaku. Ipak, dalje od toga nije išlo i utakmica se ubrzo najnormalnije nastavila.

Carabao Cup - Round of 16 - Manchester City v Liverpool Carabao Cup - Round of 16 - Manchester City v Liverpool