Komentari 41

Copacabana se već nazire iz Sarajeva: Na korak do SP-a

1

Najefikasnija ekipa u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo je Bosna i Hercegovina,a Edin Džeko i Vedad Ibišević najbolji su strijelci. Blizu su odlaska na Copacabanu

Lijepo je čuti kad te hvale sa svih strana i kad te podržavaju, rekao je presretni izbornik BiH Safet Sušić.

Navijači su ga nagradili višeminutnim ovacijama nakon visoke pobjede protiv Latvije 5-0.

- Naviknuo sam se jer su moje ime skandirali još dok sam bio igrač - rekao je Pape nakon utakmice.

Iako su do vrha napunili latvijsku mrežu, u prvom poluvremenu nikako nisu uspijevali zabiti gol.

Ovakvu utakmicu odigrao sam prije 35 godina protiv Luksemburga. Do poluvremena nije bilo golova, a onda smo im zabili pet komada - prisjetio se Safet Sušić...

Bosna i Hercegovina je najefikasnija momčad u kvalifikacijama, a njezin napadački dvojac, Džeko s osam i Ibišević sa šest golova, na vrhu je ljestvice strijelaca. BiH još nikad nije bila na velikom natjecanju. Dva puta je izgubila u dodatnim kvalifikacijama, oba puta od Portugala. Sad, tri kola prije kraja kvalifikacija, s Baščaršije se već vidi Copacabana...

A Latviju nije vidio jedan navijač Bosne i Hercegovine. On je zabunom otišao u Litvu, a kad je stigao, na Facebooku je napisao: