Komentari 14

Ćorić izbacio Kohlschreibera, uvjerljiva je bila i Donna Vekić

1

Bornu Ćorića (ATP 40.) je u prvom kolu Roland Garossa čekao Nijemac Philipp Kohlschreiber (ATP 24.), a naš tenisač je slavio s uvjerljivih 3-1. Meč je trajao dva sata i 40 minuta

Hrvatski tenisač Borna Ćorić uvjerljivo je slavio u prvom kolu Roland Garrosa protiv Nijemca Philippa Kohlschreibera s 3-1 ( 6-3, 3-6, 6-3, 6-4).

Borna je sjajno otvorio meč te je ostvario prvi brejk na trećem servisu Nijemca. Nakon toga su oba tenisača uzimala svoje servise, ali je Borna zahvaljujući tom jednom brejku osvojio prvi set.

No, u drugom setu je Kohlschreiber pokazao da se ne planira predati. Početak seta tekao je tako da je svaki tenisač bio uvjerljiv na svom servisu, a prvi je popustio Ćorić.

Nijemac ga je brejkao na njegovom četvrtom servisu, a odmah poslije je taj brejk i obranio čime je poravnao na 1-1 u setovima.

Nakon toga je naš Borna ubacio u brzinu više. U drugom setu je već na drugom servisu Kohlschreibera ostvario brejk koji je bio ključan da osvoji i taj set.

Nijemac je u posljednji set ušao pomalo poljuljan i Borna je ostvario brejk odmah na njegovom prvom servisu, zahvaljujući kojem je osvojio posljednji set i došao do pobjede.

Borna je igrao izuzetno dobro, a ostvario je 10 aseva, a postotak prvog servisa u ovom meču mu je bio 59%. Ovo je bio četvrti meč između Borne i Kohlschreibera

Našeg tenisača će u sljedećem kolu čekati bolji iz ogleda Ebdena i Fabbiana.

Prošla i Donna Vekić

Vekić, 50. igračica svijeta, za sat i 15 minuta nadigrala je Bondarenko, koja je 81. na WTA listi. Osječanka je u prvom setu triput oduzimala servis Ukrajinki, koja je u drugom setu povela s 2-0. No, Vekić je opet uspjela napraviti tri "breaka" i suvereno otići u 2. kolo.

Bio je to prvi međusobni susret Vekić i Bondarenko, a hrvatsku tenisačicu u 2. kolu čeka pobjednica dvoboja između Marije Šarapove i Nizozemske Richel Hogenkamp.