Komentari 12

Najbolji igrač finala začepio je usta Englezima: Vidio sam što su pisali, nisu me poštovali...

17

Ako ovoj fantastičnoj predstavi pridodamo i važne obrane protiv Man. Cityja u polufinalu, može se ustvrditi: Courtois ne samo da je bio igrač utakmice u finalu Lige prvaka, već potencijalno i čitavog natjecanja

U rukometu je golman 'pola' momčadi, a Thibaut Courtois je u finalu Lige prvaka dokazao da je slična priča i u nogometu. Fantastični Belgijac izludio je napadače Liverpoola i odveo Real do naslova prvaka.

Prvu je reakciju Courtois imao u 16. minuti kada je obranio udarac Salaha iz neposredne blizine, a prvi pravi ispit uspješno je apsolvirao šest minuta kasnije kada 'projektil' Manea skreće u stativu.

Champions League Final - Liverpool v Real Madrid

U drugom poluvremenu - novi šou Belgijca. U 69. minuti, pri rezultatu 1-0, Mohamed Salah izvagao je Mendyja i opalio desnicom, no Courtois je ponovno bio na mjestu. Deset minuta kasnije ponovno je spriječio Salaha da mu zaprijeti tako što mu je krasno zatvorio prvi put. U 83. minuti su se ponovno susreli Salah i Courtois, a golman Reala opet je izašao kao pobjednik. Egipćanin je gađao dalji kut, a ovaj si vinuo i odbio u korner.

Ako ovoj fantastičnoj predstavi pridodamo i toliko važne obrane protiv Manchester Cityja u polufinalnom uzvratu, može se ustvrditi: Courtois ne samo da je bio igrač utakmice u finalu Lige prvaka, već potencijalno i čitavog natjecanja.

- Jučer sam na konferenciji za novinare rekao da ćemo pobijediti. Danas smo još jednom pokazali da je Reak kralj Europe. Osjećao sam se jako dobro tijekom cijele godine. Odigrao sam dobru utakmicu, a danas mi nitko nije mogao oduzeti želju da osvojim Ligu prvaka. U Engleskoj nisam dobivao dovoljno poštovanja, vidio sam što su pisali o meni... pa, dobro, pokazao sam im danas. Htio sam tako napraviti poštovanje prema svom imenu - rekao je nakon utakmice golman Reala.

Bila je to više manje izjednačena utakmica u kojoj je Liverpool imaš više prilika, no Real je na golu imao raspoloženog Belgijca, dok su Redsi, na drugoj strani, primili gol iz prvog udarca u okvir. Ponovno su presudile nijanse, kao i 2018. kada su se ove dvije momčadi također susrele u finalu. Samo što je tada golman Liverpoola (čitaj Karius) oduzeo svojoj momčadi naslov, a Courtois ga danas donio.

Champions League Final - Liverpool v Real Madrid Champions League Final - Liverpool v Real Madrid

Podsjetimo, Courtois je u Real stigao iz Chelseaja u ljeto 2018., a ovo mu je prva osvojena Liga prvaka. Zanimljivo, jednom su prilikom Belgijca dijelile tek sekunde od naslova prvaka. Bilo je to 2014. kada je njegov Atletico vodio do posljednje minute, a onda su se ukazali Luka Modrić i Sergio Ramos. Sve ostalo je povijest.