Komentari 29

Cristiano Ronaldo spasio Real golom u 89. minuti

4

Osasuna je protiv 'kraljevskog kluba' dvaput vodila, no na kraju nije izdržala. Gol Ronalda vratio je Real na bod zaostatka za Barcelonom

Tek je nekoliko minuta dijelilo nogometaše Osasune od velike senzacije na Santiago Bernabeuu. Ipak, Real Madrid je, zahvaljujući Cristianu Ronaldu, u 89. minuti došao do pobjede 3-2 u 35. kolu Primere. Vratio se "kraljevski klub" na taj način samo na bod zaostatka za najvećim rivalom Barcelonom i zadržao nadu da će Katalonci kiksati u jednoj od preostale tri utakmice. Osasuna je u nedjelju dva puta imala u rukama vodstvo protiv madridskog velikana, ali nije izdržala. U sedmoj je minuti pogodio Carlos Aranda, da bi Ronaldo svojim prvim pogotkom vratio Real u igru. Novo je vodstvo gostima donio Krisztian Vadocz, ali ono je trajalo još kraće, točnije samo dvije minute. Strijelac za 2-2 je bio Marcelo. U drugom se poluvremenu igralo uglavnom pred vratima Osasune, Real je nizao prilike, a put do mreže i pobjede je tek u 89. minuti pronašao Ronaldo udarcem glavom nakon ubacivanja s lijeve strane. Portugalcu je to bio 22. prvenstveni pogodak ove sezone. U uvertiri finala Kupa kralja Sevilla je na svome Sanchez Pizjuanu pobijedila madridski Atletico s 3-1. Andalužani su na taj način, barem privremeno, preskočili Mallorcu i došli na četvrto mjesto, posljednje koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka sljedeće sezone. Luis Fabiano je svojim 14. pogotkom sezone već u petoj minuti doveo Sevillu u vodstvo, no radost domaćih navijača trajala je samo tri minute koliko je trebalo Tiagu da donese Madriđanima izjednačenje. No, i na novo se vodstvo Seville čekalo samo pet minuta, ovaj je put Alvaro Negredo pogodio s bijele točke. Isti je igrač postavio i konačnih 3-1, pet minuta prije kraja prvog poluvremena, ponovno iz kaznenog udarca. Sevilla i Atletico borit će se 19. svibnja za naslov u Kupu kralja.