Komentari 11

Crni dan Hrvata u Parizu: I Ivan Dodig ispao već u prvom kolu

1

Hrvatski tenisači loše su otvorili drugi Grand Slam sezone. Nakon poraza Čilića, već u prvom kolu oprostio se Ivan Dodig kojeg je izbacio 65. igrač svijeta Španjolac Riba

Nakon Marina Čilića i drugi je hrvatski tenisač ispao iz Roland Garrosa već prvog dana natjecanja, u meču prvog kola. Od Ivana Dodiga bolji je bio Španjolac Pere Riba...

Slavio je 23-godišnji Španjolac, inače 65. tenisač ATP-ova poretka, 6-3, 3-6, 7-6(6) i 6-4 nakon tri sata i 21 minute igre na 17. terenu kompleksa French Opena. Hrvatski tenisač, trenutačno 46. na ATP-ovoj ljestvici, tako i na svom trećem nastupu u Parizu ostaje bez pobjede u glavnom turniru. U prethodnim dvjema sezonama 26-godišnji Međugorac nije se uspijevao probiti kroz kvalifikacije.

Nakon što je izjednačio na 1-1 uzvrativši Španjolcu istom mjerom (6-3) nakon uvodnoga izgubljenog seta, Dodig je došao do breaka u 11. gemu trećeg seta. Nije, međutim, uspio odservirati za set, te je izgubio u tie-breaku iako je spasio 0-4 i 3-6 zaostatke došavši do izjednačenja (6-6). Španjolac je ipak na kraju slavio 8-6.

U četvrtom setu Riba je breaknuo Međugorca treći put u meču u petom gemu, te stečenu prednost sačuvao do kraja.

U izjednačenom je meču Dodig za nijansu više griješio (45-37 odnos neprisiljenih pogrešaka), te je Španjolac došao do druge pobjede u njihovim dosadašnjim ogledima. Jedini su put dosad igrali 2008. godine na Futuresu u Međugorju. Riba je tada slavio pobjedu u dvama setovima.