Crnogorci nadigrali Hrvate, kobnih 12 minuta bez gola

1

Iako je izbornik Rudić najavio da će u Malagi tek uigravati momčad za Olimpijske igre, stigli smo do polufinala. No dalje od toga jednostavno nije išlo

Europsko prvenstvo poslužit će nam kao priprema za ono što slijedi, za Olimpijske igre, rekao je hrvatski izbornik Ratko Rudić uoči kontinentalne smotre u Malagi. Tako nekako je Hrvatska na ovom turniru i izgledala - kao kvalitetna momčad koja se uigrava. Unatoč svim nedostatcima, Rudić je odveo momčad do polufinala, što je svakako uspjeh. A onda je naletjela na boljeg protivnika...
Crnu Goru smo u skupini pobijedili, ali vidjelo se i tada da se radi o odličnoj momčadi. Uostalom, uzeli su i prvo mjesto u skupini s Mađarima, svjetskim prvacima i domaćinima. I zato nisu bili idealan izbor za polufinale, ali u ovoj fazi ionako nema lakog protivnika. A ove španjolske večeri za Hrvatsku je Crna Gora bila pretežak protivnik.
Niti jedan gol nisu zabili naši centri, dugih 12 minuta nismo zabili gol u središnjem dijelu utakmice, na igrača više smo nakon odličnog početka reagirali mlako i neorganizirano. Kao da nemamo plan što nam je činiti. I tu se negdje mogu tražiti uzroci poraza. Protiv ovakvog protivnika jednostavno nemaš pravo nadati se pobjedi uz ovoliko nedostataka.
Osim što su igrači Crne Gore nadigrali protivnika, u dvoboju s Rudićem pobjedu je odnio i crnogorski izbornik Porobić. Iznenadio nas je u nekim segmentima igre, nismo se znali braniti od svega što je pripremio. I Crna Gora zasluženo ide u finale, na radost brojnih Crnogoraca koji su doputovali u Malagu.