Komentari 8

Čudesan podvig Igora Tudora: Gubio je 3-0 pa pobijedio 4-3!

Nevjerojatan preokret kreirala je Verona, sastav kojeg vodi hrvatski trener Igor Tudor, u susretu 16. kola talijanske Serie A. Verona je pobijedila kod Venezije 4-3 nakon što je gubila 0-3!

00:34

Nakon manje od pola sata igre novi prvoligaš Venezia je imala velikih 3-0 (Ceccaroni, Črnigoj i autogol Henryja). I prvih 45 minuta je završilo na takav način, a od 52. minute je krenuo veliki preokret.

Prvo je domaći igrač Henry zabio autogol za 1-3, a potom je Ceccaroni zaradio crveni karton (62.) te je domaćin morao nastaviti s igračem manje. Potom je Caprari u 65. realizirao jedanaesterac za 2-3, a veliki junak Verone opet je bio Argentinac Giovanni Simeone koji je zabio dva gola (drugi u 85.) za pobjedu Verone 4-3.

Hrvati u Veroni (Boško Šutalo i Ivor Pandur) su ovaj veliki preokret gledali s klupe za pričuve.

Fiorentina je u gostima pobijedila Bolognu 3-2 čime je upisala treću pobjedu u zadnja četiri ligaška nastupa. Jedan od tri gostujuća pogotka postigao je sjajni Dušan Vlahović čime je došao do trinaestog ligaškog gola ove sezone te je prvi strijelac Serie A. Zanimljivo je navesti da je time došao do 30. prvenstvenog gola u kalendarskoj 2021. godini.

Spezia je na domaćem terenu vodila 2-0 protiv Sassuola, ali je u drugom poluvremenu dva puta za goste pogađao Raspadori i postavio time konačnih 2-2. Hrvatski nogometaš Martin Erlić za domaćina je odigrao cijelu utakmicu.

Serie A, 16. kolo:

• Bologna - Fiorentina 2-3 (Barrow 42, Hickey 83 / Maleh 33, Biraghi 51, Vlahović 67-11m)
  • Spezia - Sassuolo 2-2 (Manaj 35, Gyasi 47 / Raspadori 66, 79)
  • Venezia - Verona 3-4 (Ceccaroni 12, Črnigoj 19, Henry 27 / Henry 52-ag, Caprari 65-11, Simeone 67, 85)
  • Sampdoria - Lazio (18:00)