Komentari 4

Čudesan podvig na Kantridi! Riječani u europskom polufinalu

Protiv momčadi koja ima reprezentativce Srbije, Grčke i SAD-a, i koja je lani igrala polufinale Lige prvaka, Riječani su jurili praktički nemoguće. I uspjeli! Hrvatska će imati dva kluba na završnom turniru Eurokupa

Čudesan, rekli bismo i senzacionalan, podvig izveli su vaterpolisti Primorja u četvrtfinalu Eurokupa na Kantridi. U uzvratnoj utakmici protiv grčkog viceprvaka Vouliagmenija nadoknadili su pet golova minusa iz prve utakmice (9-14) te se s 15-9 plasirali na završni turnir ovog natjecanja! Na kojem će Hrvatska imati dva kluba jer isti je očekivano u Beogradu protiv Crvene zvezde potvrdio i dubrovački Jug.

No, zadržimo se na Kantridi gdje su vjerojatno samo primorjaši i pokoji najoptimističniji navijači vjerovali u takvo što. Jer Vouliagmeni, osim što je u Hrvatsku stigao s visokom prednošću, u momčadi ima reprezentativce Grčke, Srbije, SAD-a, na klupi i Vladimira Vujasinovića. I prošle je godine igrao polufinale Lige prvaka! Tek nakon peteraca izgubio je za treće mjesto od Barcelonete...

Vaterpolska senzacija na Savi: Mladost pobijedila momčad sa sedam svjetskih prvaka!
Jug pobijedio Primorje za finale prvenstva Hrvatske u vaterpolu

I protiv takve su momčadi puno neiskusniji i mlađi Riječani, s tek tri igrača rođenima u 90-ima, jurili naizgled nemoguće. Sredinom treće četvrtine imali su samo gol prednosti, a u sljedećih pet minuta potpuno i poništili zaostatak iz Atene (13-8). Talijan Crippa, s tri gola najbolji strijelac danas, potom je zabio i za +6, a kada su uzvratili gosti, tri minute prije kraja gol za završni turnir i riječku feštu zabio je Nizozemac Te Riele.

U Beogradu Jug nije bio u takvom iskušenju poput Vouliagmenija. Doduše, imao je Jug gol prednosti više nego Grci iz prve utakmice u Gružu sa Zvzedom (15-9), ali razlika je ipak osjetno na strani Dubrovčana, što su potvrdili i novom pobjedom 14-10 uz tri gola Žuvele i Daubea.

Uz Riječane i Dubrovčane, na završnom turniru 17. i 18. svibnja igrat će španjolski Sabadell i njemački Spandau. Domaćin se još ne zna, ali zna se da je organizaciju zatražio Jug. Što bi Dubrovčane pretvorilo u najveće favorite za naslov, premda već i jesu u toj ulozi...