Čudesna zakucavanja McClunga, Lillard najbolji u natjecanju trica

Mac McClung je oduševio u natjecanju u zakucavanjima, a Damian Lillard bio je najbolji u natjecanju u tricama na NBA All-Star vikendu. Ekipa Utah Jazza bila je najbolja u natjecanju vještina

U subotnjem programu NBA All-Star vikenda u Salt Lake Cityju održana su natjecanja u vještinama, pogađanju trica i zakucavanjima, a najbolji su bili domaći Team Jazz, Damian Lillard i Mac McClung.

Domaći Team Jazz predstavljali su Jordan Clarkson, Collin Sexton i Walker Kessler u natjecanju koje se sastojalo od štafetne utrke, dodavanja i šutiranja.

HOLIDAY UMJESTO GIANNISA

Domaći predstavnici bili su najbolji u dodavanju i šutiranju što im je donijelo ukupno 300 bodova (100 za dodavanje i 200 za šutiranje), dok je Team Rooks za koji su nastupali novaci Paolo Banchero, Jaden Ivey i Jabari Smith bio najbolji u štafeti i sa 100 bodova zauzeli drugo mjesto.

Natjecao se još Team Antetokounmpo, ali umjesto najboljeg brata Giannisa, koji nije mogao nastupiti zbog ozljede zapešća, Thanasisu i Alexu se pridružio Jrue Holiday, te su ostali bez bodova.

NBA: All Star-Saturday Night

LILLARD SLAVIO U TRICAMA

Damian Lillard bio je najbolji u natjecanju u tricama sa 26 bodova čime je za samo jedan bod u finalu nadvisio Buddyja Hielda iz Indiana Pacersa dok je treće mjesto u finalu zauzeo još jedan igrač Pacersa Tyrese Haliburton sa 17 bodova. U kvalifikacijama su ispali Julius Randle, Tyler Herro, Lauri Markkanen, Kevin Huerter i Jayson Tatum.

Malo poznati Mac McClung, koji je dosada igrao u razvojnoj ligi te je tek prošloga tjedna potpisao dvosmjerni ugovor s Philadelphia 76ersima, u finalu natjecanja u zakucavanju nadmašio je Treya Murphyja iz New Orleans Pelicansa sa 100-99.

U kvalifikacijama su se još natjecali Kenyon Martin mlađi i Jericho Sims.