Komentari 20

Čudesni Zagreb "osvetio" Kauboje za poraz u finalu

1

Rukometaši Zagreba pobijedili su francuski Chamberry 30-26 u važnoj utakmici Lige prvaka. Fenomenalni Kiro Lazarov zabio je čak 11 golova

Ivano Balić desetak sekundi prije kraja utakmice  uzeo je loptu i zabio 'bombu' u gol Robina za 30-26. Suigrači su mu potrčali u zagrljaj i slavlje je moglo početi. Slavili su kao mala djeca, a imaju i zašto. Pobjeda protiv Chamberyja u Francuskoj s plus četiri širom im otvara vrata četvrtfinala Lige prvaka. Za dva tjedna u Zagrebu će jedino važno biti pobijediti Celje i naši rukometaši su među osam najboljih rukometnih momčadi u Europi. U Francusku su otišli s golemim teretom na leđima. Morali su pobijediti, Gobac je prijetio otkazima, a i sami sebi htjeli su dokazati da su bolji od tog Chamberyja. Francuzi imaju samo jednog izvanserijskog igrača (Narcisse), a Zagrebova ih je momčad prepuna. I upravo su ih te 'zvijezde' odvele u pobjedu. Ivano Balić svojom nas je igrom podsjetio zašto smo ga godinama smatrali najboljim rukometašem na svijetu, a Kiro Lazarov zašto je najbolji strijelac Svjetskog prvenstva i među najboljima svih vremena u Ligi prvaka.
Počelo je odlično. Zagreb već u šestoj minuti utakmice ima ono po što je i došao, plus tri. U napadu su igrali raznovrsno i efikasno, zabijali su svi, od Džombe i Vukića do kompletne vanjske linije. Najjača Zagrebova obrana (3-2-1) Balićem na Narcisseu djelovala je čvrsto. Ipak, 'puštalo' je na crti. Velike probleme stvarao nam je Detrez koji je lopte dobijao prejednostavno. No u napadu je Balić držao sve konce u svojim rukama. U 28. minuti došla je i najveća prednost na utakmici. Za 15-10 Vori je zabio svoj prvi gol na utakmici. Poluvrijeme je završilo golom Balića u zadnjoj sekundi za 16-12. U drugi dio u igri je Zlatko Horvat koji je s tri gola u deset minuta jedini Zagrebov strijelac u nastavku. Naša momčad i dalje se mučila s pivotmenom Detrezom, kojemu je ovo vjerojatno bila najbolja utakmica sezone, ako ne i karijere. Francuzi dolaze na -1, no tu i ostaju. Prvo Horvat, a onda i Balić iz kontre zabijaju za povratak na željenih +3. A onda opet Balić prekrasan gol s parketa za 23-19. Nakon toga nastavlja Lazarov sa četiri gola u nizu. Tako raspoloženima Lazarovu i Baliću priključio se Gorazd Škof na golu branivši nemoguće. Pobjeda četiri minute prije kraja više nije upitna. Busselier minutu i pol prije kraja zabija za 29-26, a Horvat je u napadu promašio. Francuzi odlaze u napad, no fenomenalni Škof 40 sekundi prije kraja brani udarac N'diayeu. Nakon toga slijedi već opisani gol Balića i veliko slavlje prvaka Hrvatske. Slavlje za revanš Francuzima, koji večeras niti jednom nisu vodili. Od prve do posljednje minute zagrebaši su bili bolji i zasluženo slavili.
- Kontrolirali smo gotovo cijelu utakmicu. Pritiskali su nas, no uspjeli smo se oduprijeti. Od početka do kraja radili smo ono što su treneri od nas zahtijevali. Moje obrane zasluge su cijele obrane - rekao je Gorazd Škof, koji je obranio 12 lopti, no sve su došle u ključnim trenucima.

DŽOMBA SLAVIO ROĐENDAN I POBJEDU
Nekada najbolje desno krilo na svijetu, fantastični letač Mirza Džomba, danas razlog više za veliko slavlje. Mirza danas puni 32 godine. Chamberyju je zabio jedan gol.