Komentari 15

Čudesnih 45 minuta na Anfieldu za remi Liverpoola protiv Cityja

Nakon opreznih 45 minuta, gledali smo pravu golijadu do kraja utakmice. 'Redsi' su poveli preko Manea, gosti su izjednačili golom Fodena da bi Mo Salah zabio za novu prednost, a De Bruyne pogodio za konačnih 2-2

U derbiju 7. kola engleske Premier lige Liverpool i Manchester City su na Anfieldu odigrali bez pobjednika 2-2 (0-0). Sva četiri gola postignuta su u drugom poluvremenu, a momčad Pepa Guardiole uspjela je dvaput uhvatiti zaostatak za izabranicima Jürgena Kloppa.

Premier League - Liverpool v Manchester City

Sadio Mane je u 59. minuti doveo Liverpool u vodstvo, ali je najveći dio posla obavio asistent Mohamed Salah koji je osvojio loptu u svojoj polovici, sjurio se po boku i pravovremeno uposlio strijelca koji je poslao loptu u mrežu pokraj gostujućeg vratara Edersona. Aktualni engleski prvaci su izjednačili u 70. minuti, kad je Gabriel Jesus poslužio Phila Fodena, a ovaj snažnim i preciznim udarcem svladao domaćeg golmana Alissona.

Brentford srušio West Ham u zadnjoj sekundi, Vlašiću klupa

Liverpool je ponovno došao u vodstvo u 76. minuti, kad je Mo Salah uspio pronaći prostor između trojice gostujućih igrača i preciznim udarcem poslati loptu u desni donji kut. Samo pet minuta su domaći imali tri boda u rukama. Obrana Liverpoola u 81. minuti nije uspjela raščistiti situaciju pred svojim golom, na odbijenu loptu natrčao je De Bruyne i pucao s ruba kaznenog prostora. Lopta je na putu prema golu dirala i Joela Matipa te završila u mreži.

Mogao je Liverpool i treći put do vodstva u 87. minuti, kad je Fabinho s tri metra poslao loptu prema nebranjenoj mreži, ali se odnekud stvorio Rodri i spriječio siguran pogodak. Liverpool je s 15 bodova na drugom mjestu, s bodom manje od vodećeg Chelseaja, dok je Manchester City na trećoj poziciji i predvodi skupinu od četiri kluba sa 14 bodova u kojoj su još Manchester United, Everton i Brighton.