Komentari 10

VIDEO Curry je postao najbolji tricaš NBA lige svih vremena, evo gdje su na ljestvici Hrvati

4

Curryju su prije dvoboja trebale dvije trice kako bi prestigao rekord Raya Allena od 2973 pogođene trice, a svoju 2974. tricu ubacio je već nakon manje od 4 i pol minute igre

Stephen Curry srušio je rekord Raya Allena po broju ubačenih trica u utakmicama osnovnog dijela NBA lige u pobjedi 105-96 njegovih Golden State Warriorsa na gostovanju u Madison Square Gardenu kod New York Knicksa

NBA: Golden State Warriors at New York Knicks

Uoči dvoboja Curryju su trebale dvije trice kako bi prestigao rekord Raya Allena od 2973 pogođene trice, a svoju 2974. tricu ubacio je već nakon manje od 4 i pol minute igre. Curry je nakon ubačene trice zaradio ovacije s tribina legendarne dvorane, gdje su osim njegovih roditelja bili i dosadašnji rekorder Ray Allen, kao i druga NBA šuterska legenda Reggie Miller.

Curry je do kraja dvoboja postigao još tri tri trice i završio dvoboj sa 22 koša, ubacivši pet trica iz 14 pokušaja. Domaće strijelce predvodio je Julius Randle sa 31 poenom.

Što se Hrvata tiče, Bojan Bogdanović na vječnoj je ljestvici 95. s 1116 trica, a preko 500 imaju Toni Kukoč (216.) i Dario Šarić (356.).

U preostale dvije utakmice odigrane tijekom noći s utorka na srijedu pobjednik je odlučen u produžetku. Brooklyn Netsi su pred svojim navijačima svladali Toronto sa 131-129, a Phoenix je slavio sa 111-107 u Portlandu.

NBA: Toronto Raptors at Brooklyn Nets

Utakmica Chicago Bullsa i Detroit Pistonsa je odgođena, jer su čak desetorica igrača domaće momčadi morala ući u NBA zdravstveni protokol zbog moguće zaraze koronavirusom.