Danijel Pranjić zabio svoj 12. gol u slavlju H'veena

1

Hrvatski nogometaš pogodio je u 43. minuti mrežu Feyenoorda, njegova momčad je na kraju pobijedila 3-1 na svom travnjaku u 18. kolu

U prvoj utakmici 18. kola nizozemskog nogometnog prvenstva Heerenveen je na domaćem travnjaku pobijedio Feyenoord 3-1, a hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić upisao se u strijelce.
Heerenveen je poveo preko Kristiana Baka Nielsena već u četvrtoj minuti, a rezultat je poravnao Roy Makaay u 38. minuti. Pranjić je bio strijelac svog 12. prvenstvenog pogotka ove sezone u 43. minuti za 2-1, rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme.
U drugom dijelu Heerenveenovu je pobjedu potvrdio Islanđanin Arnor Smarason golom u 71. minuti, a hrvatskog je reprezentativca u 76. minuti zamijenio Paulo Henrique.
Ovom pobjedom Heerenveen je skočio za dva mjesta na ljestvici i sada se nalazi na četvrtoj poziciji.