Komentari 2

David Beckham: Nadam se povratku na teren u rujnu

1

Želim se vratiti dva ili tri tjedna prije liječničkih prognoza. Najbitnije je samo ojačati lisni mišić na ozlijeđenoj nozi,kaže. Ne može dočekati povratak

Engleski veznjak David Beckham, koji zbog ozljede i operacije Ahilove tetive ne igra od ožujka ove godine, nada se ranijem povratku na travnjake od onoga koji su nagovijestili liječnici. Beckham se ozlijedio 14. ožujka igrajući za Milan u prvenstvenoj utakmici protiv Chieva. U tom je dvoboju ozljedu zaradio u samoj završnici dvoboja, a već u svlačionici je, prema svjedočanstvu suigrača, plakao jer je već tada znao da je ostao bez Svjetskog prvenstva. U Afriku je ipak otišao, ali kao tehnička podrška ostatku momčadi i stručnom stožeru, a ne u igračkoj ulogi, kako je i želio. Liječnici su prognozirali da Beckham neće biti spreman za povratak na terene prije listopada.
- Želim se vratiti dva ili tri tjedna prije njihovih prognoza. Bitno je samo ojačati lisni mišić na ozlijeđenoj nozi - rekao je Beckham.
La Galaxy, koji je u subotu izgubio prijateljsku utakmicu u Pasadeni od Beckhamovog bivšeg kluba, madridskog Reala s 3-2, iako je nakon prvog poluvremena vodio s 2-0, trenutno je vodeći u MLS ligi s 40 bodova. Šest od zadnjih sedam utakmica u osnovnom dijelu sezone LA Galaxy će odigrati na domaćem terenu. Ukoliko se Beckham doista vrati prije predviđenog roka, tada bi američki gledatelji 24. rujna mogli uživati u festivalu zvijezda. Naime, toga će dana momčad iz Los Angelesa igrati protiv New York Red Bullsa, čiji je novi član francuski napadač Thierrry Henry.