Komentari 24

Debakl Srpkinja: Zabile su tek tri gola u prvom poluvremenu

8

Francuskinje su bile bolje od Srbije 27-16 te potvrdile plasman dalje. Crna Gora je pobijedila Slovačku 28-24. Nizozemska i Švedska remizirali su u Varaždinu 30-30

Francuska je u Osijeku u skupini D Europskog prvenstva u rukometu deklasirala Srbiju 27-16 i potvrdila prolazak skupine. Reprezentativke Srbije u prvom poluvremenu zabile su tek tri gola.

- Francuska je bila puno bolja. Nemam što zamjeriti svojim igračicama. Potrošene su. Pokušao sam rotirati, ali bili smo u grču - rekao je srpski izbornik Saša Bošković.

Alexandra Lacrabere je predvodila Francuskinje sa sedam golova, kod Srbije najbolja je bila Jovana Stojiljković s četiri gola. Francuska je prva s četiri boda, Crna Gora ima dva boda, a Srbija i Slovačka su bez bodova.

U skupini C u Varaždinu Nizozemska i Švedska odigrale su 30-30. Na poluvremenu je bilo 16-15 za Nizozemke. Dvije minute prije kraja utakmice Nizozemska je vodila 30:28, no Šveđanke su se vratile. Estavana Polman je s 10 golova bila najbolja kod Nizozemki, Ida Oden zabila je sedam golova za Švedsku, uključujući gol za remi 12 sekundi prije kraja utakmice.