Komentari 10

Del Piero najbolji po broju golova za jedan klub u Serie A

1

Juveova legenda Alessandro Del Piero dvama golovima u subotnjem remiju protiv Catanije preskočio je na prvom mjestu Meazzu po broju golova za jedan klub (283)

Dvama golovima koje je postigao u 2-2 remiju protiv Catanije u subotnjoj utakmici 34. kola Serije A Alessandro Del Piero je postao najbolji golgeter u povijesti talijanskog nogometa kada su nastupi za jedan klub u pitanju...

Gotovo 18 godina nakon što je postigao svoj prvi gol za Juventus, po dolasku u klub iz Padove, Del Piero je postigao dva gola kojima je konto pogodaka postignutih za torinsku "staru damu" podigao na 283.

Ukupno je neuništiva Juveova desetka odigrala 673 utakmice za klub, a od ukupnog broja golova njih 204 otpadaju isključivo na ligaške. U Seriji A postigao ih je 184, koliko i Gabriel Batistuta na devetom mjestu vječne liste strijelaca talijanskog nogometnog prvenstva.

Najbolji strijelac Serije A svih vremena je Silvio Piola (274 gola u 573 utakmice). Od aktivnih na ljestvici ispred Del Piera je samo Romin veteran Francesco Totti (204 gola u 470 utakmica).