Komentari 86

Demba Ba potpisao u petak, u subotu već zabio dva komada

3

Chelsea nije imao problema na gostovanju kod Southamptona u 3. kolu FA Cupa. 'Bluesi' su slavili 5-1, a dva je gola zabio Demba Ba koji je stigao iz Newcastlea...

Demba Ba ne gubi vrijeme na prilagodbu. Donedavni napadač Newcastlea službeno je potpisao za Chelsea u petak za 7,5 milijuna funti. U subotu je već bio na travnjaku i "utrpao" Southamptonu dva komada u 3. kolu FA Cupa. Chelsea je bio uvjerljiv i slavio je 5-1, a Fernando Torres s klupe je promatrao novo pojačanje svog kluba.

Southampton je iznenađujuće poveo golom Rodrigueza u 22. minuti utakmice. No čini se kako je to samo razljutilo Chelsea. Demba Ba zabio je svoj prvijenac za 1-1. Sve ostalo bilo je u znaku Chelseaja za koji su još zabili Moses, Lampard, Ivanović i Demba Ba još jedanput. Gol Lamparda bio je njegov 20. u posljednjih 30 utakmica FA Cupa.

Najveće iznenađenje trećeg kola FA Cupa napravio je drugoligaš Brighton koji je pobijedio Newcastle i izbacio ga iz natjecanja. Fulham će morati ponoviti utakmicu protiv drugoligaša Blackpoola. Momčad Martina Jola izvukla je 1-1 i to tek u 80. minuti.

United se izvukao, Van Persie opet spasio "crvene vragove"

West Ham je imao 2-1 na svom travnjaku protiv Manchester Uniteda. Sjajno je igrao Joe Cole koji je bio asistent kod oba gola West Hama. No United se spasio golom Robina Van Persieja u 90. minuti utakmice tako da će ova dva kluba ponoviti susret, ovoga puta na Old Traffordu.

FA Cup, 3. kolo:

• Brighton - Newcastle 2-0 (Orlandi 33, Hoskins 87)
  • West Ham - Manchester United 2-2 (Collins 27, 59 / Cleverly 23, Van Persie 90)
  • Aston Villa - Ipswich 2-1 (Bent 46, Weimann 83 / Chopra 31)
  • Bolton - Sunderland 2-2 (Lee 12, Sordell 48 / Wickham 62, Gardner 75)
  • Crawley - Reading 1-3 (Adams 1 / Fondre 13, 49, Hunt 44)
  • Crystal Palace - Stoke 0-0
  • Fulham - Blackpool 1-1 (Karagounis 80 / Sylvestre 60)
  • Manchester City - Watford 3-0 (Tevez 25, Barry 44, Lopes 90)
  • Queens Park Rangers - West Bromwich 1-1 (Dyer 90 / Long 79)
  • Peterborough - Norwich 0-3 (Bennett 30, Jackson 41, Snodgrass70)
  • Southampton - Chelsea 1-5 (Rodriguez 22 / Ba 35, 61, Moses 45, Ivanović 52, Lampard 83-11m)
  • Tottenham -  Coventry 3-0 (Dempsey 14, 37, Bale 33)
  • Wigan - Bournemouth 1-1 (Gomez 70-11m / O'Kane 41)