Komentari 4

Derbi nizozemskog prvenstva u Amsterdamu pripao Ajaxu...

1

U velikom derbiju 15. kola nizozemskog prvenstva Ajax je na Amsterdam Areni pobijedio PSV 3-1. 'Kopljanici' su do pobjede došli u samoj završnici utakmice

U velikom derbiju 15. kola Eredivisie Ajax je na Amsterdam Areni svladao PSV 3-1 dvama golovima u završnom dijelu susreta...

Na poluvremenu je rezultat bio 1-1 nakon što je domaćine u 29. minuti u vodstvo doveo Siem De Jong, a sedam minuta kasnije izjednačio Jermain Lens.

De Jong je zabio glavom nakon ubacivanja iz kornera, dok je Lens izjednačio sjajnim golom nakon solo-akcije, precizno pogodivši desnicom skroz iskosa s lijeve strane u dalji kut nemoćnog Ajaxovog vratara.

Novo vodstvo Ajaxu donio je Danny Hoesen u 72. minuti, a točku na i postavio je Viktor Fischer u posljednjim trenucima.

Ajaxu je ovo bila osma ovosezonska pobjeda, peta domaća, kojom se približio drugoplasiranom PSV-u na tri boda zaostatka, dok je sačuvao minus od pet bodova za vodećim Twenteom.

Među preostala tri odigrana susreta Twente je kod kuće savladao Den Haag 2-0 golovima Dušana Tadića i Dmitrija Buljikina.