Komentari 181

Rijeka i vjetar otpuhali Dinamo iz Kupa! Riječani u polufinalu

7

Nakon Lokomotive, Osijeka i Slavena Rijeka je posljednji polufinalist Hrvatskog nogometnog kupa. Na vjetrovitoj Rujevici u četvrtfinalu je s 1-0 izbacila Dinamo

Nogometaši Rijeke izborili su plasman u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa nakon što su u posljednjem susretu četvrtfinala na Rujevici pred 4.257 gledatelja pobijedili Dinamo s 1-0.

POGLEDAJTE VIDEO:

00:43

Pogodak odluke u susretu koji je igran po iznimno teškim uvjetima i jakoj buri, zabio je Antonio Čolak u 15. minuti. Branitelj naslova je ovom pobjedom izborio plasman u polufinale u kojem će igrati protiv Osijeka, dok će u drugom polufinalnom paru snage odmjeriti Slaven Belupo i Lokomotiva.

Veliki derbi četvrtfinala Kupa trebao se igrati 3. prosinca, međutim, zbog gustog rasporeda i važnih utakmica u Ligi prvaka, Dinamo je zatražio odgodu, a Rijeka je dala svoj pristanak pa je utakmica prebačena za veljaču.

Štefulj pružio partiju života, a dinamovci se pogubili na buri...

Bila je to ujedno i repriza prošlosezonskog finala u Puli kada je Rijeka pobijedila 3-1. I ovoga puta je slavila momčad s Rujevice. Zanimljivo, bio je ovo četvrti međusobni susret Rijeke i Dinama ove sezone, a u prethodna tri slavili su "Modri" uz razliku pogodaka 9-0. Dinamo je u Superkupu pobijedio s 1-0, a potom, u prvenstvu na Rujevici s 5-0 i na stadionu Maksimir s 3-0.

Utakmica je igrana po iznimno teškim uvjetima i jakoj buri koja je stvarala velike probleme igračima.

Rijeka je povela u 16. minuti iz prve prave prilike na utakmici. Danijel Štefulj je sjajno ubacio, a Čolak lijepim udarcem glavom zabio za 1-0. Dinamo je mogao do izjednačenja već tri minute kasnije, ali je Bruno Petković glavom iz velike blizine poslao loptu pokraj vratnice. Nažalost, bilo je to sve od aktualnog hrvatskog prvaka i pobjednika Kupa u prvih 45 minuta.

U drugom dijelu prvu priliku imao je domaćin. Halilović je u 52. minuti snažno opalio s 18 metara, no Livaković je bio spreman. Uzvratio je Dinamo u 57. minuti nakon ubačaja iz kornera, škaricama je pokušao Petković, ali bez uspjeha. U 62. minuti opasno je zaprijetio i Oršić, ali je Pandur ukrotio udarac.

Polufinalni susret Rijeke i Osijeka na rasporedu je 18. ožujka, dok će Slaven Belupo i Lokomotiva igrati 8. travnja.