Komentari 25

Desetkovana Barcelona dobila Mallorcu, De Jong za tri boda

3

Najbliže izjednačenju domaćin je bio u drugoj minuti nadoknade kada je Jaume Costa primio centaršut u kaznenom prostoru i pucao, no golman Barcelone je sjajno reagirao i spasio pobjedu Barcelone

U posljednjem nedjeljnom susretu Barcelona je bez sve sile igrača na gostovanju pobijedila Mallorcu 1-0, a gol odluke u 44. minuti zabio je Luuk de Jong koji je prije toga pogodio stativu i prečku. Prvo je u 29. minuti pogodio stativu, a dvije minute kasnije i prečku.

Getafe srušio Real u derbiju! Pogledajte katastrofalnu grešku stopera od 60 milijuna eura
Xavi: Ako imate imalo razuma odgodit ćete nam utakmicu

U nastavku susreta Barca nije uspjela zabiti i drugi pogodak i tako razriješiti sve dvojbe, već je strepila do kraja susreta kada je spašavao i Ter Stegen. Najbliže izjednačenju domaćin je bio u drugoj minuti nadoknade kada je Jaume Costa primio centaršut u kaznenom prostoru i pucao, no golman Barcelone je sjajno reagirao.

LaLiga - RCD Mallorca v FC Barcelona

Uspješan je bio i Atletico Madrid koji je slavljem protiv Rayo Vallecano sa 2-0 ostvario prvu pobjedu nakon četiri uzastopna poraza.

Nakon što je upisao poraze od Mallorce (1-2), Real Madrida (0-2), Seville (1-2) i Granade (1-2), Atletico je napokon pronašao put do slavlja. Prvog nakon 28. studenog i pobjede protiv Cadiza. Oba gola zabio je Angel Correa (28, 53). Hrvatski nogometaš Šime Vrsaljko nije nastupio za domaći sastav.

Real vodi s 46 bodova, Sevilla ima osam bodova manje, ali i dvije utakmice manje, dok je Real Betis treći sa 33 boda i dva susreta manje. Atletico Madrid je skočio na četvrto mjesto sa 32 boda, dok je Barca sada peta s 31 bodom.