Detroit napokon proigrao, Sharksima treći poraz

1

Sinoć je u NHL ligi odigrano čak 12 utakmica, a najuvjerljiviji su bili Red Wingsi koji su već nakon prve trećine vodili 5-0 protiv Edmontona

Subota je u NHL ligi ponudila vrlo bogat i raznovrstan program. Odigrano je čak 12 utakmica, a domaćini su bili nešto uspješniji sa 7 pobjeda. Impresivnu utakmicu odigrali su aktualni prvaci Detroit red Wingsi, koji su na svom ledu pobijedili Edmonton s 8-3. Domaći igrači su već nakon prve trećine vodili s 5-0, a nakon druge sa 6-0. Oilersima nisu pomogla tri gola u nizu u trećoj trećini. Zanimljivo da se kod Red Wingsa u strijelce upisalo osam različitih igrača – Rafalski, Lebda, Cleary, Hossa, Dacjuk, Lidstrom, Samuelsson i Leino. Detroit je druga momčad na Zapadu, a vodeći su i dalje San Jose Sharksi, iako su u subotu izgubili treću utakmicu zaredom, ovoga puta na gostovanju kod Columbusa koji je slavio 3-2 u produžetku pogotkom Christiana Backmana nakon minute i 33 sekunde igre u dodatnom vremenu. Poraz je pretrpjela i vodeća momčad na Istoku, Boston Bruinsi, koji su na domaćem terenu izgubili od Philadephije 4-3 u produžetku. Boston je nakon prve trećine vodio s 3-1, ali su se Flyersi vratili u utakmicu s dva pogotka u drugoj trećini. U produžetku je za njihovu pobjedu zabio Randy Jones nakon točno 3 minute igre. Philadelphia je prekinula niz Bostona od četiri pobjede. Iste momčadi sastale su se i dva dana ranije u Philadelphiji, ali tada je bolji bio Boston s 3-1.