Komentari 30

Rezerve lakoćom u 1/4 finale: Ibanez briljirao s tri asistencije

Dinamo nije imao problema s HAŠK-om, drugoligaša su dobili 4-0 i plasirali se u 1/4 finale. Zabili su Ademi, Krstanović, Morales i Sylvestr, triput je asistirao Ibanez

Igranje na tri 'fronte' i ogromna konkurencija u momčadi nagnala je Krunu Jurčića da u utakmici osmine finala Hrvatskog kupa priliku da onima koji igraju manje. Rezerve su se htjele dokazati pa drugoligaš HAŠK nije imao šanse.

Oko 800 gledatelja, od čega 200 nemirnih BBB-a, samo je sedam minuta čekalo na prvi gol, a zabio ga je Arijan Ademi. Pogodio je glavom nakon centaršuta Ibaneza, jednog od rijetkih prvotimaca koji su danas zaigrali.

U 35. minuti Ibanez je opet nabacio, a lijep gol zabio je Krstanović. Petom u suprotni kut. Nakon gola Rijeci u subotu, opet je bio precizan i ako ovako nastavi trener će mu morati dati više šansi.

Samo pet minuta kasnije zabio je i Morales, gol u njegovom stilu, neobranjivo sa 20-ak metara. U igru je ušao par minuta ranije.

Konačnih 4-0 postavio je Sylvestr koji je ušao na poluvremenu. Precizan je bio glavom, a ponovno je asistirao Ibanez, treći put za titulu igrača utakmice!

Ademi: Kao da sam igrao protiv Real Madrida

Arijan Ademi je na Pešćenici zaigrao nakon tri mjeseca.

- Bilo mi je kao da sam igrao protiv Real Madrida. Bio sam baš uzbuđen.

Ibanez je ostvario hat-trick asistencija.

- Sigurno da mi je drago zbog njih i vjerujem da mogu to ponavljati i u budućnosti.

Jurčić je naravno bio zadovoljan, rezultatom, ali i igrom.

- Drago mi je što su golove zabili oni kojima to posebno 'treba'. Krstanović? On je vrlo blizu sastava, a kao što sam rekao neki dan, onaj tko 'trpa' taj će igrati.

Ozljede Vrsaljka i Tonela

U razmaku od pet minuta ozlijedili su se Šime Vrsaljko i Tonel, a čini se kako je Portugalčeva nešto teža. Ozlijedio je zadnju ložu, a Vrsaljko je osjetio bol ispod koljena

Valjda se HAŠK neće pamtiti po lošem.

Početni sastav Dinama:

Kelava - Vrsaljko, Tonel, Cufre, Ibanez - Ademi, Tomečak, Kovačić, Šitum - Krstanović, Kramarić

Ostali rezultati:

Varaždin-Istra 0-1, produžetak (Primorac 115-11m)

Zagreb-Split 2-1 (Frljužec 42, Šovšić 45 / Vidić 76)

Rijeka-Inter Zaprešić 1-0 (Salčinović 59)

Osijek-Radnik 2-1 (Ljubojević 4, Zahora 78 / Mihaljević 52)

Bijelo-plave spasio je bivši dinamovac Dario Zahora svojim prvijencem u Osijeku, 10-ak minuta prije kraja utakmice.