Komentari 157

Dinamo na krilima Fernandesa rutinski bolji od slabog Zadra

12

Na po tko zna koji put 'sablasno praznom' Maksimiru momčad Zorana Mamića svladala je Zadar 2-0 golovima Juniora Fernandesa u 40. te Leonarda Sigalija u 67.

Dinamo i Zadar na Maksimiru su zaključili 21. kolo MAXtv Prve HNL, a pred 700 gledatelja slavili su 'modri' 2-0. Momčad Zorana Mamića pobjedom se dodatno učvrstila na vrhu ljestvice, dok je Zadar nakon ovog poraza ostao na posljednjem mjestu i pred njim je teška borba za ostanak u ligi.

Napadali su domaćini od samog početka, a gosti su držali čvrstu obranu do 40. minute kada Junior Fernandes zabija za 1-0. Igrači Zadra izveli su korner, ali izgubili loptu, a 'modri' su iz kontre vrlo brzo preko Soudanija na lijevoj strani došli pred šesnaesterac gostiju gdje Henriquez daje za Fernandesa čiji udarac s 15 metara ne uspijeva zaustaviti golman Zadra Matković

U nastavku nismo gledali ništa drugačiju utakmicu, a u 67. minuti Sigali je zabio svoj prvi gol u HNL-u s nekih sedam metara iskosa s lijeve strane nakon odlično 'podvaljene' lopte Juniora Fernandesa, koji se vrlo dobro našao u gužvi u šesnaestercu.

Jedinu pravu priliku zapucao Okechukwu

Prvu pravu priliku, i zapravo jedinu danas, momčad Zadra imala je u 75. minuti kada je Pešić s lijeve strane poslao povratnu u sredinu, a s nekih 14 metara pucao Okechukwu, no ipak neprecizno jer se dobro postavio golman Dinama, Eduardo. Domaćini su do kraja susreta rutinski zadržali prednost i slavili 2-0, iako je pobjeda mogla biti i izraženija.

Dinamo će u sljedećem kolu gostovati u Gradskom vrtu kod Osijeka, dok će Zadar na Stanovima dočekati Zagreb