Dinamo po bodovima najuvjerljiviji lider Europe

1

Ako nastave pobjeđivati, “modri” će rekord u uzastopnim pobjedama, koji drži Benfica, srušiti u 10. kolu na Maksimiru protiv Rijeke

Maksimirska momčad u prvenstvo je krenula maksimalnim učinkom. Nakon prvih šest kola na kontu imaju 18 bodova uz gol-razliku 22-4, uspjeh kojim se ne može pohvaliti nijedna druga europska momčad. Najbliža Dinamu je varšavska Legija sa stopostotnim učinkom u pet kola i gol-razlikom 10-0, no sljedeće kolo vodeća poljska momčad ide u goste jakom Zaglebiju iz Lubina. Po četiri pobjede imaju Standard u belgijskom prvenstvu, Slavija u Češkom i Rangers u Škotskoj. Vrlo je vrijedan i učinak Bayerna, koji u moćnoj Bundesligi ima devet bodova uz deset postignutih golova, a sačuvane mreže. Također šest pobjeda, ali uz remi ima i vodeća slovačka momčad Nitra te dvije momčadi koje dijele vrh ukrajinskog prvenstva - Šahtar i Dnjipro. Sastav Branka Ivankovića grabi prema još jednom rekordu, onom u uzastopnim prvenstvenim pobjedama. Dinamo ih trenutačno ima 26, a rekord iz sezona 1971./’72. te 1972./’73. drži lisabonska Benfica sa 29 pobjeda zaredom. Ako nastave pobjeđivati, Zagrepčani bi rekord Benfice mogli srušiti u 10. kolu u derbiju protiv ove godine odlične Rijeke. DOBRA VIJEST: Odluka Dinamova stručna stožera da odvede momčad u Mokrice pokazala se odličnom. U Zagrebu je nezapamćena ludnica za ulaznicama i dobro da se igrače ne “zivka”. LOŠA VIJEST: Protiv Međimurja Dinamo je stvorio 15 šansi, a uspio zabiti samo tri gola. U susretu protiv Werdera može zaboraviti na toliki broj prilika, morat će zabiti i - polušansu. U PRODAJI JOŠ 1500 ULAZNICA ZA JUG Dinamo je Werderovim navijačima za utakmicu u Maksimiru dao 2000 karata, ali zbog slabog interesa klub iz Bremena vratio je “modrima” 1500 ulaznica. Ulaznica za južnu tribinu u prodaji će biti od 9 sati, a cijena im je 60 kuna.