Dinamo prošao Domžale, sada je na redu Werder

8

Golovima Vukojevića, Šokote i Sammira Dinamo je došao do pobjede 3-1 i plasirao se u treće pretkolo gdje čeka Werder iz Bremena

Dinamo je obavio i drugu polovicu posla. Nakon pobjede u Sloveniji, 'modri' su bili bolji od Domžala i u uzvratu pred 20.000 svojih i otprilike 25 slovenskih navijača. Iako Zagrepčani nisu odigrali utakmicu za pamćenje, i ovo je bilo dovoljno za siguran prolaz u treće pretkolo Lige prvaka, u kojem ih očekuje veliki protivnik - Werder iz Bremena. Iako je Branko Ivanković postavio vrlo ofenzivnu postavu, na početku su dominirali - Slovenci. Domžale su u prvih petnaestak minuta više imali loptu u nogama, ali ni na jednoj strani nije bilo pravih i izglednih prigoda. Sve do 11. minute, kada je Koch briljantno reagirao na udarac Breziča iz blizine i tako se 'ispravio' za dvije nesigurnosti na startu. Prvu svoju prigodu Dinamo je i realizirao. U 18. minuti Sammir je proigrao Etta, ovaj se sjurio po desnoj strani i dao povratnu loptu po zemlji. Na nju je naletio Vukojević i silovito zabio od grede. Odmah potom, u 22. minuti, Etto je s desne strane nabacio visoku loptu, sjajno je skočio Šokota i u maniri pravog engleskog centarfora zabio za 2-0. Šokota je blizu drugom golu bio u 26. minuti. Izveo je slobodni udarac s ruba šesnaesterca lijevom nogom i pogodio vratnicu gola Domžala. Samo dvije minute kasnije ukazao se - Dario Zahora. Dinamov igrač na posudbi u Domžalama kombinirao je na lijevoj strani s Brezičem, na kraju pucao s 15-ak metara pokraj skamenjene Dinamove obrane i poslao loptu iza Kochovih leđa. Do kraja poluvremena jednu fantastičnu šansu upropastio je Manga Guela. Čale je odigrao povratnu loptu na Modrića, Luka je proslijedio do Guele na pet metara od gola, no ovaj je pokušao driblati golamana i velika prigoda je propala. Ostavljenjem neuvjerljivog Guele u svlačionici na poluvremenu, a uvođenjem Matthiasa Chaga, Branko Ivanković je odmah počeo 'zatvarati' utakmicu. Dinamo više nije forsirao i previše posla za vratar Nemeca nije bilo. Jedinu reakciju imao je u 48. minuti, kada je Modrić asistirao Mandžukiću. Mladi napadač pucao je u bliži kut, a Nemec je sjajno reagirao. I Dinamo je uglavnom mirovao sve do 60. minute... A tada je još jednu majstoriju gledateljima priuštio Sammir. S dva atraktivna driblinga prošetao se kroz slovensku obranu, došao do ruba kaznenog prostora i smireno loptu poslao u donji desni vratarev kut. Do kraja je bilo tek manjih uzbuđenja, a nakon svega Dinamo može početi pripeme za Werder. DINAMO - DOMŽALE 3-1 (2-1) STRIJELCI: 1-0 Vukojević (18), 2-0 Šokota (22), 2-1 Zahora (28), 3-1 Sammir (60) DINAMO: Koch - Etto, Schildenfeld, Carlos, Čale - Guela ('46 Chago), Vukojević, Modrić, Sammir ('81 Mikić) - Mandžukić, Šokota ('63 Drpić). DOMŽALE: Nemec - Kirm, Elsner, Varga, Aljančič - Jankovič ('73 Knezović), Apatič ('43 Grabič), Brezič, Žinko - Ljubijankič, Zahora ('62 Žeželj). Prva utakmica: Domžale - Dinamo 1-2.