Komentari 17

Dinamo se iskalio na Istri sa 4 gola i preuzeo vrh lige

7

Dinamo je iskoristio kiks Hajduka te je uvjerljivom pobjedom 4-0 nad Istrom zasjeo na vrh tablice. Zabijali su Sylvestr, Beqiraj te Sammir dva puta

Nogometaši Dinama negativnu energiju nakon poraza u Solunu izbacili su četirima golovima Istri na Maksimiru. 'Modri' nisu pokazali da im se poljuljalo samopouzdanje, već naprotiv, u prvih 37. minuta su natjerali golmana Škorića da četiri puta vadi loptu iz mreže. Domaćini su poveli već u drugoj minuti susreta preko novog napadača Jakuba Sylvestra kojemu je to prvi gol u 'modrom' dresu. U 13. minuti također novopridošli Fatos Beqiraj povisuje na 2-0 nakon akcije Sammira i Sylvestra. Na novi gol nije se moralo dugo čekati. Istra je bila posve izgubljena što je Dinamo ponovo naplatio u 25. minuti kad Sammir zabija za nedostižno vodstvo. Pauletić je u 37. minuti srušio Badelja u 16-ercu, a Sammir s bijele točke zabija osmi ovosezonski gol. U drugom poluvremenu Dinamo je imao prilika, ali su svjesno spustili u nižu brzinu te rutinski priveli utakmicu kraju. Kiksom Hajduka zasjeli su na prvo mjesto tablice, dok Split i Hajduk s 22 boda drže drugu, odnosno treću poziciju.

Dinamo - Istra 1961 4-0 (Sylvestr 2', Beqiraj 13', Sammir 25', 37')