Komentari 801

Dinamo vodio, Eduardo skinuo penal, Grci slavili u 90. minuti!

20

Olympiakos je pobijedio Dinamo 2-1 u Pireju. "Modri" su vodili golom Hodžića sve do 65. minute. Pardo je zabio za 1-1, a isti je igrač uništio Dinamo u 90. minuti...

Grčka tragedija. U Maksimiru su pogodili dvije stative, primili gol iz zaleđa i to u mrtvi kut, u Pireju su vodili, Eduardo je obranio penal, ali sve to nema smisla kad se pogleda konačan rezultat. A on je 2-1 za Olympiakos i šest bodova za Grke koji u dvije utakmice nisu pokazali da su bolji od Dinama, ali kao da je to bitno.

Dinamo je izgubio u četvrtom kolu Lige prvaka na paklenom gostovanju u Pireju. No utišali su "modri" neprijateljski raspoloženu domaću publiku sjajnim prvim poluvremenom. Odlično su stajali na terenu, Pivarić je ubacio za Armina Hodžića, a ovaj pogodio glavom od prečke za 1-0 u 21. minuti. Publika je naglo utihnula.

Eduardo se iskupio

Nije Olympiakos mogao ništa "modrima". Ideye je bio bez ideje, Eduardo je obranio penal Fortounisu u 54. minuti sureta, ali onda je u igru ušao Pardo kojeg će Dinamo posebno zapamtiti. Nepunu minutu nakon ulaska zabio je za 1-1 (65. minuta), a u 90. je šokirao hrvatskog prvaka za veliku pobjedu. Nezasluženo?

Možda, ali navijačima Olympiakosa to uopće nije bitno. Dinamo je odigrao muški, pravu utakmicu, nije se uplašio, ali kad te neće...

Pardo je pobjednički gol zabio ušavši u šesnaesterac s desne strane, tamo gdje je trebao biti Josip Pivarić, no on je 12 minuta prije toga dobio drugi žuti karton...

Provocirali četničkom zastavom

Dinamova delegacija prijavila je Uefinom delegatu srpsku zastavu na tribinama stadiona Olympiakosa na kojoj je pisalo "četnici".

Iz Dinama su tražili da se zastava makne, a čak je postojala mogućnost da "modri" ne izađu na teren jer im to propozicije natjecanja omogućuju. No domaći su je prekrili.