Komentari 4

Dinamov Pedro Morales za Čile zabio u prvoj minuti...

3

Čile je savladao Trinidad i Tobago s 2-0 u drugoj utakmici igranoj u Iquiqueu. Strijelci za Čile bili su Dinamov veznjak Pedro Morales i Sebastian Toro

Argentinska nogometna reprezentacija lako je pobijedila Haiti s 4-0 u jednoj od posljednjih pripremnih utakmica uoči Svjetskog prvenstva u Južnoafričkoj Republici. U izostanku najvećih zvijezda istaknuo se napadač Colon de Santa Fea Facundo Bertoglio koji je u svom debiju u dresu 'gauča' postigao dva gola. Po jedan su zabili napadač Boca Juniorsa Martin Palermo i veznjak Lanusa Sebastian Blanco. Otkako je prije 18 mjeseci preuzeo klupu argentinske reprezentacije Maradona je isprobao više od 100 različitih igrača, a posljednja mu je utakmica, kaže, dala posljednje potrebne informacije uoči objavljivanja proširenog popisa putnika za SP (od 30 igrača) sljedećeg ponedjeljka.
- Igrači su dobro razumjeli moju poruku, imali su pravi stav, duh i stvarali su puno prilika. Nekoliko mi se igrača jako svidjelo i sada moram sjesti i dobro razmisliti. Istina je da sam tražio igrače za upotpunjavanje nekih mjesta i mislim da sam ih pronašao. Imao sam određenih dvojbi oko nekih pozicija i ova mi je utakmica bila vrlo korisna. Ali, nitko nema još svoje mjesto osigurano - rekao je Maradona nakon utakmice.
U drugoj odigranoj prijateljskoj utakmici tijekom večeri Čile je savladao Trinidad i Tobago s 2-0. Golove za Čile postigli su Dinamov veznjak Pedro Morales i Sebastian Toro, a čileanski izbornik Marcelo Bielsa u ovom dvoboju, kao i argentinski mu kolega Maradona, nije mogao računati na svoje najbolje europske igrače. Morales je zabio već u prvoj minuti silovitim udarcem. Odigrao je 82. minute prije no što je zamijenjen, a osjetio je na vlastitoj koži novi užas podrhtavanja trustnoga južnoameričkog tla. Naime, tijekom utakmice osjetio potres jačine 6.4 stupnja po Richteru čiji je epicentar bio u južnom Peruu, ali bez utjecaja na dvoboj.