Komentari 18

Dinamove rezerve bolje od osječkih u četvrtfinalu Kupa

7

Dinamo je golovima Tonela u prvom i Andreja Kramarića u drugom dijelu pobijedio Osijek u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Kupa. "Modri" su mogli slaviti i puno uvjerljivije

Besplatan ulaz, tribine prazne, na travnjaku rezerve Dinama protiv rezerva Osijeka. Slika je to iz Maksimira s prve utakmice četvrtfinala Kupa Hrvatske. Dinamo je bez većih problema slavio 2-0 golovima Tonela u prvom i Kramarića u drugom dijelu. "Modrima" je nedostajalo osam igrača, Osječanima čak devet. Dinamova klupa pokazala se znatno jačom od slavonske. Već u 17. sekundi utakmice mladi Andrej Kramarić mogao je zabiti, no Osijekov golman Kardum sjajno je obranio. No nije se dugo čekalo na gol Dinama. U 9. minuti, nakon kornera i gužve zabio je Portugalac Tonel. Dinamo je do kraja poluvremena imao još nekoliko prilika za povećanje vodstva, no na odmor se otišlo s minimalnom prednošću "modrih". Osijek se na Maksimir nije došao braniti već nadigravati, a Dinamo je to dočekao raširenih ruku.

U drugom dijelu Dinamo je počeo na najbolji mogući način. Ono što je propustio u 17. sekundi utakmice, Andrej Kramarić popravio je u 2. minuti nastavka. Pobjegao je obrani Osijeka, prošao golmana i zabio iz teške situacije za 2-0. Dinamo je nakon tog gola potpuno zavladao travnjakom i nekoliko puta su "modri" bili blizu trećeg gola. Najbliće je bio Slovak Sylvestr koji je u 88. minuti promašio penal. Osječani su zaprijetili nakon velike pogreške golmana Kelave, no rekorder na golu "modrih" spasio je stvar sjajnom obranom. Kelava je tako sačuvao mrežu 10. utakmica i tako produljio rekord. Da je zabio za 3-0, Dinamo bi u Osijek na drugu utakmicu putovao reda radi, ovako je Osječanima ostala teoretska šansa da kod kuće mogu do preokreta i prolaza dalje koji bi se bez ustručavanja mogli nazvati pravim čudom.

Dinamo - Osijek 2-0 (Tonel 9', Kramarić 47')

Slaven "napunio" Zagreb i prošao dalje

Nakon prve utakmice u Zagrebu koja je završila 1-1, Slaven Belupo na domaćem je travnjaku razbio Zagreb s 5-1. Golove za domaćine zabili su Maras, Milardović, Gregurina i Poredski, a Zagrebov Ivanković zabio je jedan gol Belupu, a drugi vlastitom golmanu.