Komentari 11

Div otpuhao Tsunamija: Uz tri tie-breaka do 4. kola!

1

Ivo Karlović pobijedio je Jo-Wilfrieda Tsongu 7-6, 6-7, 7-5, 7-6 u trećem kolu Wimbledona i plasirao se u osminu finala trećeg Grand Slama sezone

Prošao je Lacka, nisu ga shvatili ozbiljno. Dobio je i Darcisa, ni to nije bilo dovoljno upozorenje. Sve dok nije došao na red na Tsongu, Ivu Karlovića nitko u Wimbledonu nije shvaćao kao potencijalnog 'dark horsea'. Iako su mu servisi bombe, iako za njega nema taktike. Možeš samo čekati i - nadati se. Tsonga nije dočekao, nakon četiri duga i teška seta Francuz kojeg zovu Tsunami ide kući. Otpuhan od najvećeg servera današnjice...
U prvom kolu Lacko je imao četiri šanse za break, nijednu nije iskoristio. Darcis nije dobio niti jednu šansu, a jednako je prošao i Tsonga. Div sa Šalate ispalio je 46 aseva, lopte su frcale na sve strane i Tsonga je mogao samo moliti se da tie-break dođe što prije. U tri seta je dočekao, jedanput uspio i osvojiti set, sve ostalo otišlo je na Karlovićevu stranu. Imao je Ivo dvije break-lopte u cijelom meču, iskoristio je jednu. Na kraju trećeg seta, kada je Tsonga servirao za tie-break, dobio je veliku šansu. Nije ju ispustio, otišao je na 2-1 u setovima i prema pobjedi.
Osim što je fantastično servirao, Karlović je i dobar dio meča proveo na mreži. Nije svaki put uspio uzeti poen, ali napravio je dovoljno štete Tsongi. Čak je 71 put otišao naprijed, osvojio 44 poena tom taktikom. Pokazalo se - dovoljno. Za pobjedu, za osminu finala, za drugi tjedan Wimbledona. Samo je jedanput Karlović bio u osmini finala, ove je godine ponovio taj uspjeh. Zahvaljujući toj iskorištenoj break-lopti u trećem setu, ali i jednom odličnom forhendu u tie-breaku četvrtog.
Osmina finala Karloviću donosi Fernanda Verdasca, Španjolca koji je u Wimbledon došao kao sedmi nositelj. Prošao je Alberta Montanesa u trećem kolu, ali za njega se barem mogao pripremiti. Za Karlovića se nemoguće pripremiti, takvog igrača nema na svijetu. Tehnički možda inferioran većini igrača iz vrha, ali što to znači kada čovjek ispali debelo preko stotinu aseva u tri meča. Prođe li i Verdasca, Div će postati ozbiljna opasnost za sve...

Karlović - Tsonga 7-6 (5), 6-7 (5), 7-5, 7-6 (5)