Komentari 18

Zove se 'Svjetski Mir', a udara protivnika kukavički laktom...

1

LA Lakersi su nakon dva produžetka nadigrali Oklahoma City, ali dvoboj u u Staples Centeru je obilježio divljački potez Artesta, koji sebe naziva Metta World Peace

Ron Artest potpuno u neskladu sa svojim novim imenom Metta World Peace nakon jednog je zakucavanja u drugoj četvrtini laktom nokautirao Jamesa Hardena. Dakako, odmah je isključen, a Harden je završio u svlačionici na obveznoj provjeri je li pretrpio potres mozga. Naknadno se vratio na klupu Thundera, ali više nije igrao, a zasad nije poznato hoće li morati pauzirati. Artest će svakako morati pauzirati, možda čak i do kraja sezone.

Kobe Bryant je šest od svojih ukupno 26 koševa ubacio u drugom produžetku i tako se još jednom prometnuo u presudnu figuru pobjede Lakersa 114-106. Pau Gasol je ostao milimetar do triple-double učinka - skupio je 20 poena, 14 skokova i devet asistencija. Kevin Durant je s 35 poena bio prvi strijelac Oklahome, ali za 50 minuta igre je imao vrlo loš šut 11-34. Još je gori bio Russell Westbrook s 14 koševa i šutom 3-22.

Poraz Thundera je iskoristio San Antonio koji se pobjedom protiv Clevelanda (114-98) učvrstio na prvom mjestu Zapadne konferencije NBA lige. Pobjeda protiv Portlanda u ponedjeljak definitivno bi potvrdila "jedinicu" Spursima. U nedjelju je Manu Ginobili s 20 koševa bio najbolji kod San Antonija koji je ostvario sedmu uzastopnu pobjedu.

Trećem se mjestu na Zapadu još uvijek nadaju LA Clippersi koji su u nedjelju, u posljednjoj domaćoj utakmici regularnog dijela sezone, svladali New Orleans sa 107-98, uz 33 koša i 13 asistencija Chrisa Paula. Blake Griffin mu se pridružio s 21 poenom i 15 skokova.

New York je u gostima svladao Atlantu sa 113-112, a pobjednički je koš za Knickse ubacio Carmelo Anthony koji je s 39 poena i deset skokova bio prvo ime utakmice. Amar'e Stoudemire je u završnim sekundama blokirao Marvina Williamsa koji se žalio da je bio prekršaj, ali ništa mu nije pomoglo. Stoudemire je utakmicu završio s 22 koša i 12 uhvaćenih lopti, dok je Williams s 29 poena i 11 skokova predvodio Hawkse.

Miami je pobijedio Houston s 97-88 i eliminirao ga iz utrke za doigravanje. Bez Dwyanea Wadea i Chrisa Bosha, Heat je sam morao povući LeBron James koji je zaključio dvoboj s 32 koša i osam skokova. Miami još uvijek ima matematičke šanse za prvo mjesto u Istočnoj konferenciji, ali morao bi pobijediti u obje utakmice do kraja osnovnog dijela, a Chicago obje izgubiti.

• Miami - Houston 97-88 (James 32k, 8s / Parsons 23k)
  • Atlanta - New York 112-113 (Williams 29k, 11s / Anthony 39k, 10s, Stoudemire 22k, 12s)
  • LA Lakers - Oklahoma 114-106 (Bryant 26k, 8a, Gasol 20k, 14s, 9a / Durant 35k, 8s)
  • Charlotte - Sacramento 88-114 (Walker 13k, 11a / Cousins 29k, 10s)
  • Detroit - Toronto 76-73 (Knight 19k, Gordon 19k / DeRozan 16k)
  • San Antonio - Cleveland 114-98 (Ginobili 20k / Jamison 21k)
  • Minnesota - Golden State 88-93 (Peković 19k, 16s / Jenkins 24k, 9a)
  • Denver - Orlando 101-74 (Gallinari 17k, McGee 17k / Anderson 24k, 9s)
  • LA Clippers - New Orleans 107-98 (Paul 33k, 13a, Griffin 21k, 15s / Gordon 17k)