Komentari 25

Dobar posao u Napulju: Juve s remijem sve bliže obrani titule

5

Nogometaši Juventusa u derbiju 27. kola napravili su veliki korak ka obrani naslova prvaka remiziravši protiv Napolija na San Paolu 1-1. Golove su zabili Chiellini te Inler

U derbiju sezone talijanske Serie A, ogledu 27. kola, nogometaši Napolija i Juventusa su u Napulju odigrali neodlučeno 1-1. Taj bod daleko više znači gostujućoj momčadi.

Naime, sve je manje vremena i prostora da Napoli spusti razliku koja trenutačno dijeli ova dva kluba na vrhu ljestvice. Juventus i dalje, nakon međusobnog ogleda, ima šest bodova prednosti.

Juventusov obrambeni igrač Giorgio Chiellini je nakon dva i pol mjeseca započeo utakmicu od prve minute, te je već u 10. minuti donio Juventusu prednost od 1-0. Podsjećamo da je Chiellini bio izvan travnjaka zbog teže ozljede lista noge, a koliko je bitan, ne samo u obrani već i u napadu, pokazao je u možda najbitnijoj utakmici sezone, kada je Serie A u pitanju.

Startna prednost Juventusa uvjetovala je tijek ostatka utakmice. Napoli je krenuo po izjednačenje, a ono je uslijedilo pred kraj prvog dijela, u 43. minuti je Gökhan Inler izjednačio na 1-1. Sporna situacija dogodila se u 45. minuti kad je Edinson Cavani snažno laktom pogodio Chiellinija u glavu, no glavni sudac dao mu je žuti karton, iako zbog namjere Urugvajac je mogao dobiti i crveni.

U nastavku je Napoli tražio pobjednički gol, ali nije došao do njega, te je klub iz Napulja upisao šestu utakmicu zaredom bez pobjede (dva poraza i četiri remija u ogledima Serie A i Europa lige). Odnosno, bio je ovo četvrti remi zaredom u domaćem prvenstvu.