Đoković je dramatičnu pobjedu na startu Wimbledona proslavio neobičnom gestom! "Pumpanje" je, kako je objasnio, interna šala s djecom, a ne politička poruka
Sport
Komentari 529Srpski tenisač Novak Đoković (38) pobjednički je započeo misiju obrane naslova na Wimbledonu, no osim dominantne igre u većem dijelu meča protiv Alexandrea Mullera, pažnju svjetske javnosti privukla je njegova neobična proslava. Nakon što je osigurao pobjedu, Đoković je publici na centralnom terenu gestikulirao "pumpanje", potez čije je značenje objasnio na konferenciji za medije, otkrivši pritom i kroz kakvu je fizičku krizu prolazio tijekom meča.
Dok su društvene mreže i mediji spekulirali o mogućoj političkoj poruci ili skrivenom značenju, Đoković je ponudio jednostavno i simpatično objašnjenje. Proslava je, kako kaže, interna šala između njega i njegove djece.
- To je između mene i moje djece. Imamo dvije pjesme koje slušamo u posljednje vrijeme i pričali smo da bi ta koreografija mogla biti prikladna za pobjede ovdje - izjavio je najbolji tenisač svih vremena.
Đokovićevu proslavu u Wimbledonu pogledajte OVDJE.
Otkrio je i o kojim se pjesmama radi.
- Jedna je strana, dance hit "Pump It Up", a druga je domaća pjesma "Baci sve sa sebe", gdje u jednom stihu ide "pumpaj, pumpaj, zašto si stao". Simbolična je paralela. Nakon svake pobjede ću tako slaviti.
Ovim je objašnjenjem prekinuo nagađanja koja su se pojavila, a koja su gestu povezivala sa studentskim prosvjedima u Srbiji.
Iako je konačni rezultat 6-1, 6-7(7), 6-2, 6-2 bio uvjerljiv, put do pobjede nije bio nimalo lagan. Đoković je priznao da je proživljavao tešku krizu tijekom meča.
- Išao sam od najboljeg osjećaja i igre u prvom setu do najgoreg osjećaja u dugo vremena. Imao sam problema sa želucem, energija mi je potpuno pala i pokušavao sam preživjeti na terenu. Bilo je problema u drugom setu, osjećao sam se sjajno set i pol, a onda sam se 45 minuta osjećao užasno.
Spas je stigao u obliku liječničke pomoći i, kako ih je sam nazvao, "čarobnih pilula".
- Popio sam čarobne pilule, uspio sam završiti meč i to je najbitnije. Nisam razmišljao o predaji, znao sam da će se energija vratiti - dodao je, pohvalivši i suparnika Mullera za sjajan tenis, posebice u drugom setu.
Trenutak kad je Đoković popio tablete pogledajte OVDJE.
Svaki povratak u All England Club za Đokovića je poseban, što ne propušta naglasiti.
- Uvijek je lijepo vratiti se na Wimbledon. Svetost ovog turnira i terena mi je uvijek značila, nosi neku posebnu draž. Oduvijek sam sanjao da osvojim Wimbledon i uvijek se trudim najbolji tenis igrati ovdje - rekao je, prisjetivši se svojih početaka na travi 2005.
U drugom kolu čeka ga veliki izazov, domaći predstavnik Daniel Evans. Đoković je svjestan težine zadatka i s velikim poštovanjem govori o svom idućem suparniku.
- Evans je talentiran tenisač i veliki natjecatelj. Igrati protiv domaćeg igrača nikada nije lako, moram biti spreman na to da će imati podršku. Koristi puno slice udaraca, što je pogodno za travu jer je odskok nizak. Kombinira brzine lopte, izlazi na mrežu... Njegov renking (154. na ATP ljestvici, op..a) ne odražava njegovu realnu kvalitetu, opasan je na brzim podlogama. Bit će to veliki izazov.
Đoković je pohod na osmi wimbledonski naslov nastavio pobjedom koja je pokazala i njegovu ranjivost i nevjerojatnu mentalnu snagu. London sada s nestrpljenjem iščekuje njegov idući meč i, moguće, novo "pumpanje".
Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+