Donna ušla u polufinale Berlina, danas će igrati i meč za finale

Kiša je poremetila program WTA turnira u njemačkoj prijestolnici, a Osječanku u polufinalu čeka Grkinja Maria Sakkari

Hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u polufinale WTA turnira u Berlinu nakon što je u četvrtfinalnom ogledu pobijedila Ruskinju Elinu Avanesjan sa 6-2, 7-6 (0).

Ogled između Vekić i Avanesjan, 81. tenisačice na svijetu, trebao se igrati u petak kao i ostali četvrtfinalni ogledi. Međutim, kiša je pokvarila planove organizatora i svi mečevi su prebačeni na subotu.

01:34

Vekić je do pobjede protiv 20-godišnje Ruskinje stigla nakon sat i 34 minute igre.

Prvi break 26-godišnja hrvatska tenisačica je napravila u trećoj igri prvog seta, a potom i u petom gemu, osvojivši prvi set sa 6-2.

U drugom setu Vekić je sjajno startala s dva oduzeta servisa i vodstvom 3-0. Međutim, Ruskinja je vratila oba servisa izjednačivši na 4-4. Uslijedio je novi Donnin break za 5-4 i prilika da na svoj servis izbori polufinale. Međutim, Avanesjan se još jednom vratila izjednačivši na 5-5 nakon čega je set otišao u trinaestu igru. U tiebreaku je Vekić odigrala sjajno i bez izgubljenog poena slavila je sa 7-0.

U današnjem polufinalu Vekić ček Grkinja Maria Sakkari koja je sa 7-6 (7), 6-1 pobijedila Čehinju Marketu Vondrousovu. Vekić i Sakkari su igrale već osam puta, a hrvatska tenisačica vodi sa 5-3 u pobjedama.

Plasman u polufinale je izborila i Ruskinja Ekaterina Aleksandrova kojoj je sunarodnjakinja Veronika Kudermetova predala meč. U posljednjem susretu četvrtfinala Čehinja Petra Kvitova pobijedila je Francuskinju Caroline Garciju 6-4, 7-6 (3).