Komentari 26

Dragovoljac od 0-3 do 3-3 i boda protiv Slaven Belupa...

7

Vodio je Slaven Belupo nakon prvog poluvremena s tri gola razlike, no uporni domaćini ipak su uspjeli stići do 3-3 i tako osvojili bod u teškoj borbi za ostanak...

U derbiju začelja 1. HNL-a Hrvatski dragovoljac i Slaven Belupo odigrali su u 29. kolu 3-3 i tako sjajnom utakmicom u borbi za ostanak u ligi svaki osvojili po bod.

Slaven Belupo je u prvih 45 minuta bio apsolutno bolja momčad. Poveli su gosti već u šestoj minuti kada je zabio Dominik Glavina, a preko istog igrača momčad Elvisa Scorije došla je do 2-0. Na velikih 3-0 povisio je Davor Vugrinec u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

Međutim, domaćini se nisu predavali već su u drugom poluvremenu u samo pet minuta smanjili na 2-3. Prvo je u 50. minuti zabio Ivan Božić, da bi pet minuta kasnije precizan bio i Stipe Bačelić-Grgić. U 74. minuti Jurica Pranjić je dobio crveni karton, sudac Gabrilo iz Splita pokazao je na bijelu točku odakle je iz penala za izjednačenje 'crnih' zabio Božić.

Do kraja utakmice na stadionu Stjepan Spaić u Sigetu, domaćini pred oko 500 gledatelja unatoč igraču više nisu stigli do potpunog preokreta te se momčad Davora Mladine mora zadovoljiti bodom u teškoj borbi za ostanak u elitnom društvu hrvatskog nogometa.

Hrvatski dragovoljac je na posljednjem mjestu tablice sa 17, dok se Slaven Belupo nalazi stepenicu više s 19 osvojenih bodova.