Drama za produžetak, ali Španjolskoj ipak pobjeda

1

Slovenci su anulirali tri razlike za manje od dvije sekunde, ali Španjolci su pobijedili 90-84 i tek u trećem pokušaju odigrali utakmicu na svojoj razini

Vruće je bilo u dvorani u Varšavi. Naguravanja, nervoza, svađe sa sucima... I dramatična završnica regularnog dijela. Slovenci su gubili 78-75 od Španjolske, do kraja je ostalo 1,6 sekundi. Goran Dragić imao je dva slobodna bacanja, samo čudo moglo je izvuči Slovence. I dogodilo se čudo, Dragić je ubacio prvo i namjerno promašio drugo bacanje. Odbijanac je ulovio Erazem Lorbek, suci mu nisu svirali korake, a on je sa sirenom zabio za produžetak.
Slovenci su slavili, veselili se, ali na kraju balade su imali malo koristi od Lorbekova koša. Španjolska je u produžetku ubacila 12, a primila samo šest koševa i slavila 90-84. Juan Carlos Navarro odigrao je sjajnu utakmicu, zabio 21, Rudy Fernandez dodao 19, a Pau Gasol 13 uz devet skokova. Bilo je dovoljno za prvu veliku pobjedu Španjolaca na Eurobasketu. Od Srba su izgubili, skromne Britance, jedva dobili. Kod Slovenaca Dragić 19, Lakovič 15, Nachbar 14...
Nakon pobjede protiv Španjolske i poraza od Slovenija, košarkaši Srbije lako su se obračunali s Velikom Britanijom u posljednjoj utakmici varšavske skupine. Konačnih 77-59 je rezultat kojim su se Britanci oprostili od svog prvog Eurobasketa u povijesti. Nisu ostavili loš dojam, mogli su zapapriti čak i moćnoj Španjolskoj, no u ovakvoj jednoj skupini tri njihova poraza su zapravo realnost.