Komentari 18

Drugi krug Eura u Austriji: Hrvatska s Islandom 26:26

1

Hrvatska reprezentacija otvara drugi krug Eura utakmicom protiv Islanda u Grazu u Skupini 1. Live prijenos možete pratiti na stranici 24sata.hr

Počela je prva utakmica drugog kruga Europskog prvenstva u Austriji. Hrvatska na Island ide s Alilovićem na golu, Čupićem na desnom krilu, Buntićem, Balićem i Valčićem na vanjskim pozicijama, Vorijem na crti i Štrlekom na lijevom krilu. Baliću prvu loptu brani golman Islanda. S druge strane Stefansson zabija. Čupić izjednačuje. Malo su nervozno počele obje reprezentacije uz dosta grešaka. Još nismo zabili gol iz igre, Čupić je zabio dva iz sedmerca. Izjednačeno je, 4-4 u 11. minuti. Kopljar je zabio za 5-4 s vanjske pozicije. Čarapina, koji je zamijenio Alilovića, sjajno je skinuo jednu kontru i Balić je zabio za 6-6 u 16. minuti. Island u 17. minuti ima dva razlike, a u 24. minuti odlaze na plus četiri. U 26. minuti prvi put u igri je Lacković. Dvije minute prije kraja prvog dijela Island ima tri razlike. Gotov je prvi dio utakmice. Island ima tri gola viška. Počelo je drugo poluvrijeme, a u prvom napadu Alilović brani zicera s lijevog krila. Buntić je zabio i smanjio na tri razlike. Nakon stative, uslijedio je i pasivni napad i laku loptu obranio je Alilović. Nakon isključenja Buntić je zabio i smanjio na gol zaostatka. Petersson je opet povisio prednost Islanda u 34. minuti. Island ne posustaje, i opet je tri razlike. Potom je uslijedio i prekršaj Vorija u napadu. Sedmerac je realizirao Gudjonsson. Četiri je razlike. Umjesto Vorija u napadu je Musa koji je iznudio isključenje. Crveni karton zbog trećeg isključenja dobio je Jakobsson. Čupić je zabio sedmerac. U 40. minuti je 15-18. Prekršaj Islanda u napadu, a Petersson je potom dobio isključenje. U 12. minuta je svaka momčad zabila po tri gola. Zrnić je konačno uspio probiti Gustavssona. Atlason vraća stvari na mjesto i opet je tri razlike. Valčić je pokazao svu snagu svog udarca. Dva bloka Kauboja u nizu. Stefansson zabija iz 'svlačionice'. Alilović ništa ne može obraniti. Petersson je zabio iz koraka, a prvijenac je zabio Musa. Još je 12 minuta do kraja, 21-18 je. Pokušaj Valčića brani sve bolji Gustavsson koji je sada na 8 obrana. Izvukli smo golmana iako nema isključenja, sa sedam igrača u napadu zabio je Buntić. Blok naših, a Zrnić je zabio u kontri. Gol Islanđana i treće isključenje Buntića, odnosno crveni karton. Duvnjak je promašio s crte, alu suci su nam poklonili sedmerac i isključenje. Zabio je Čupić. Alilović nema rješenje za Stefanssona. 23-21 je i novo isključenje, Svavarssona. Igrat će se šest na pet, evo velike prilike za Hrvatsku šest i pol minuta prije kraja. Zrnić je smanjio na jedan razlike, a u polju imamo dva igrača više. Prekršaj Štrleka u napadu, a potom se u kontri poskliznulo krilo Islanda. Izjednačenje!! Gol Valčića! Nakon minutu i pol napada Duvnjak je zabio!! Vodimo! Dvije i pol minute do kraja. Zabio je i Island. Opet Duvnjak za vodstvo! Gol Islanda, a odmah i Valčića!! Gunarsson je izjednačio! Time - out je zvao Červar. 33 sekunde prije kraja imamo napad za pobjedu! Šut Valčića obranio je Gustavsson! Gotovo je!