Komentari 25

Drugi poraz u nizu: 'Medvjedi' pali kod prve momčadi Istoka

1

Prva momčad Istočne konferencije i treća momčad KHL-a Ak Bars bio je prejak protivnik Medveščaku, kojeg je svladao 5-3. 'Medvjede' čekaju tri utakmice u Rusiji

Nakon kratkog povratka u Ledenu u kojoj je u nedjelju stao niz od impresivnih osam pobjeda, Medveščak se uputio na rusku turneju na kojoj ju čekaju četiri utakmice u sedam dana.

A prvi protivnik nije mogao biti teži što se pokazalo i na ledu u Kazanu na kojem je domaći Ak Bars svladao 'medvjede' 5-3 nanijevši im drugi poraz u nizu.

Hokejaši Medveščaka pružili su hrabar otpor protivniku s obzirom da se radi o prvoplasiranoj momčadi Istočne konferencije te o trenutno trećoj momčadi KHL-a.

Ak Bars je krenuo ofenzivno te su prvu trećinu dobili 2-0 golovima Varnakova u 9. i 15. minuti. Zagrebačka momčad uspjela je smanjiti u 28. minuti preko Lingleta, no do kraja druge trećine domaćini su se odvojili na tri razlike povevši 4-1 preko Obukhova i Petrova.

No Medveščak se nije predavao te je došao nadomak izjednačenja golovima Bjorkstranda i Vescea u posljednjoj trećini za smanjenje zaostatka na 4-3, no pobjedu Kazana potvrdio je Tereščenko zabivši u praznu mrežu u 59. minuti.

Treba spomenuti kako je Matt Murley teže ozlijeđen nakon što je dobio koljenom u glavu te je završio sa četiri šava.

- Bilo je frustrirajuće što nismo iskoristili onaj powerplay od sedam minuta. No, drago mi je što smo se nakon njega u posljednjoj trećini ipak uspjeli vratiti - rekao je trener Medveščaka Mark French

'Medvjedi' su već u subotu kod Dinama u Moskvi.