Komentari 62

Dubravka šokirao Mourinha, Newcastle pobijedio United...

1

Newcastleu je ovo prva pobjeda na domaćem terenu još od listopada prošle godine, a s tri boda su pobjegli iz zone ispadanja. Manchester United s druge strane dovodi u pitanje i drugo mjesto na tablici

Manchester United je u 27. kolu Premier lige izgubio 1-0 kod Newcastlea koji je upisao prvu domaću pobjedu nakon četiri mjeseca. United se tako gotovo sigurno oprostio od naslova, a primarni cilj Mourinhovoj momčadi sada postaje očuvanje drugog mjesta jer se Tottenham opasno približava.

Domaća momčad je bolje otvorila susret te je u 6. minuti opasno priprijetila preko Shelveyja, ali njegov udarac odlično brani De Gea. Nakon relativno lošijeg otvaranja utakmice United je živnuo te odlučnije krenuo u napad.

Najbolje prilike u prvom poluvremenu imali su Lingard u 32. minuti te Martial u 37., no njihove pokušaje zaustavio je slovački golman Dubravka. Posljednju priliku u prvih 45. minuta imao je Lukaku, ali je njegov dobar pokušaj blokiran te se na poluvrijeme otišlo bez golova.

United je u 53. minuti preko Lukakua zatresao mrežu, međutim gol je poništen zbog ranijeg prekršaja. U 65. minuti Newcastle je došao do vodstva. Shelvey je izveo slobodan udarac, a nakon dva dodavanja sam je na 10 metara ostao Ritchie koji nije imao težak posao te je pogodio donji desni kut.

Mourinho je potom iz igre izvadio Pogbu i Lingarda, umjesto kojih su ušli Carrick Mata. Crveni vragovi su nakon primljenog gola bacili sve karte u napad, no nisu uspjeli stvoriti ozbiljnije prilike. Najveću šansu imao je Carrick u 94. minuti, ali sjajnom obranom gol Newcastlea sačuvao je ponovno debitant Dubravka.

Svrakama je ovo prva pobjeda na domaćem terenu još od listopada prošle godine, a s tri boda su pobjegli od zone ispadanja.