Dujmović s Lokomotivom izborio kvalifikacije za EL

1

Rubin je u posljednjem kolu ruske lige pobjedom nad Kubanjom potvrdio naslov prvaka. Zenit Ivice Križanca je osigurao kvalifikacije za Ligu prvaka

Završeno je nogometno prvenstvo Rusije. Prvak je otprije poznat. Nakon što su u pretposljednjem kolu obranili naslov prvaka iz 2008., nogometaši Rubina u posljednjem su ga potvrdili. Pobijedio je sastav iz Kazana na gostovanju kod Kubanja u Krasnodaru 3-0. Time su završili uvjerljivo prvi s osam bodova viška pred drugoplasiranim Spartakom iz Moskve (63-55). Moskovski je sastav izgubio na gostovanju kod Zenita 2-1. Ivica Križanac nije nastupio za domaće. Tom su pobjedom igrači iz St. Peterburga osigurali treće mjesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Moskovljani će, kao i Kazanci, izravno u Ligu prvaka. Četvrto su mjesto pak pred CSKA-om obranili nogometaši moskovskog Lokomotiva pobijedivši na gostovanju Himki 3-1. Dva je gola zabio Sičev, jedan Nigerijac Odemwingie. Sastav u kojem je ponovno svih devedeset minuta odradio hrvatski reprezentativni veznjak Tomislav Dujmović time je potvrdio kvalifikacije za Europa ligu. CSKA-u, ruskom kandidatu za europsko proljeće u Ligi prvaka, uvjerljiva je domaća pobjeda nad Saturnom (3-0) bila također potvrda za Europa ligu. Iz Premier lige ove sezone ispadaju Himki i Kubanj. U sastavu iz Moskovske oblasti igraju dva nogometaša iz Bosne i Hercegovine: Dragan Blatnjak i Vule Trivunović.