Komentari 64

Dva detalja: Dinamo je oštećen! Sudac je morao svirati kraj čim je Livaković obranio penal!

Dva detalja: Dinamo je oštećen! Sudac je morao svirati  kraj čim je Livaković obranio penal!

Radi se o dvije sporne situacije. U prvoj je Domagoj Vida naizgled zakoračio u kazneni prostor 'modrih' prilikom izvođenja penala, a u drugoj je glavni sudac 'zaboravio' na propise

Šokantnim raspletom događaja Dinamo je ispao iz kvalifikacija za Ligu prvaka. Prvaci Hrvatske do 92. minute u rukama su imali prolaz, ali Grci su golovima u 92. i 100. minuti izjednačili na 2-2 i time s ukupnim rezultatom od 4-3 prošli u doigravanje.

Mnogi su se nakon utakmice zapitali o regularnosti gola Domagoja Vide, koji je u 100. minuti bio prvi na odbijenoj lopti i glavom 'pospremio' u mrežu. Vida je 'na oko' zakoračio u kazneni prostor Dinama prilikom izvođenja penala, ali VAR se nije oglasio iz posebnog razloga.

POGLEDAJTE VIDEO: REKORDNO LJETO ZA VATRENE

Naime, suci u VAR sobi prema dostupnih snimkama zaključili su kako hrvatski reprezentativac nije zakoračio u kazneni prostor, već je bio u koraku.

ANKETA Tko je kriv za ispadanje Dinama? Trener, igrači, uprava

Sukladno tome, VAR soba nije se oglasila, a i da je, VAR bi pregledavao i igrače Dinama i eventualno ponovio udarac s bijele točke ako si u oni bili u prekršaju.

Grci: Majka ubijenog navijača posjetila svlačionicu AEK-a nakon pobjede protiv Dinama

Međutim, to ne objašnjava drugu spornu situaciju vezanu uz drugi gol AEK-a. Norvežanin Espen Eskas odlučio se na pet minuta sudačke nadoknade.

UEFA Champions League football match - AEK-DINAMO ZAGREB 3rd Qualification Round

Prema pravilniku, Eskas je morao svirati kraj utakmice u trenutku kada je Dominik Livaković obranio penal Leviju Garciji.

Grčki mediji: Od pakla do raja u deset minuta. Michalis, prošli smo! Vida se pojavio niotkuda...
Dinamovi navijači su opleli po Bišćanu. Svi mu zamjeraju isto

- Kazneni udarac dovršen je kada se, nakon izvođenja udarca, lopta prestane kretati, izađe iz igre, loptu dira bilo koji igrač (uključujući izvođača penala) osim obrambenog golmana ili sudac zaustavi napad napadačke momčadi zbog prekršaja - stoji u pravilniku.

Tu je Eskan očigledno napravio propust pod tribinama užarene OPAP Arene i i zanemario pravilnik.