Komentari 106

Dvoboj golmana na Emiratesu: Čech i Mignolet zadržali remi

5

Arsenal i Liverpool odigrali su na Emiratesu bez golova. 'Redsi' su u kišnom Londonu dominirali u prvom, dok su 'topnici' bili puno bolji u drugom poluvremenu

Nogometaši Arsenala i Liverpoola na Emiratesu su zaključili treće kolo engleskog Premiershipa. Utakmica koja se dugo iščekivala i koja je trebala donijeti odgovore na to je li Liverpool zbilja konačno posložio redove te može li Arsenal u jednoj većoj utakmici isprati gorak okus loših igara prikazanih u prva dva kola, završila je bez golova.

Prečka Coutinha

'Redsi' su na Arsenal krenuli hrabro i dosta otvoreno, a već u drugoj minuti Benteke je iz blizine neprecizan. Samo minutu kasnije Benteke je s desne strane dao vrlo dobru loptu za Coutinha koji s nekih 12 metara pogađa prečku

Poništen gol Ramseyja zbog zaleđa

U sedmoj minuti Škrtel je u suradnji s Milnerom komplicirao pred svojim golom i malo je nedostajalo da Sanchez dohvati tu loptu, no spasili su se gosti. U sljedećoj minuti Ramsey je zabio, no gol je poništen zbog zaleđa iako su igrači bili u liniji i odlučivali su centimetri.

Loše je stajala Arsenalova obrana u izostanku Mertesackera i Koscielnog, a Liverpool je konstantno pritiskao. Milner je opasno pucao u 24. minuti, no njegov udarac još bolje brani Petr Čech. U 39. minuti Firmino ubacuje u peterac, a tamo Benteke puca prizemno no još jednom je fantastičan Čech. Samo minutu kasnije Firmino sada puca, ali ponovno brani češki golman 'topnika'. Da bi njegovo poluvrijeme uistinu bilo fantastično Čech se pobrinuo u 45. minuti kada je sjajan udarac Coutinha s lijeve strane sjajnom paradom vršcima prstiju skrenuo u suprotnu stativu i obranio tako svoj gol.

Čechu prvo, Mignoletu drugo poluvrijeme

U drugom poluvremenu kao da su klubovi zamijenili uloge. Arsenal je zaprijetio prvo preko Girouda u 52. zatim Sanchez u 58. minuti s pet metara pogađa vanjski dio stative. U 70. minuti Mignolet sjajno brani udarac Girouda, a dvije minute kasnije i pokušaj Ramseyja s 20 metara.

Coutinho uzvraća u 82. no Čech je ponovno siguran. Minutu kasnije Ramsey puca s 20 metara, a lopta se odbija od Lovrena i umalo vara Mignoleta, no Belgijac ipak brani svoj gol. Novu minutu kasnije Škrtel je jedan centaršut igrača Arsenala s desne strane umalo skrenuo u vlastitu mrežu, no rezultata se do kraja utakmice ipak nije mijenjao. Spomenimo i kako je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao svih 90 minuta za Liverpool.

Vidjeli smo dakle uzbudljivi susret u Londonu koji nam nije ponudio golove, no za to su najveći 'krivci' fantastični golmani na obje strane. Petr Čech u prvom te Simon Mignolet u drugom poluvremenu bili su na vrlo visokom nivou. Nakon utakmice čestitali su si međusobno uz osmijeh, a Mignolet je otkrio i što su si rekli.

Mignolet: Petr me pitao zašto nisam pustio koju da uđe u mrežu

- Petr je došao do mene i pitao zašto nisam pustio koju loptu da uđe u mrežu. I ja sam njega pitao istu stvar. Bila je ovo čudesna večer - rekao je Mignolet

Liverpool je sada na trećem mjestu sa sedam bodova, koliko imaju i drugoplasirani Leicester te četvrti Manchester United, dok je Manchester City jedini sa svih devet bodova iz tri susreta. Arsenal je pak na devetom mjestu s četiri osvojena boda.