Komentari 150

Džeko zabio hat-trick u golijadi u Norwichu: Pobjeda Uniteda...

6

U 20. kolu Premiershipa do pobjeda su došla oba Manchestera. United je na Old Traffordu pobijedio WBA 2-0, a City je slavio kod Norwicha 4-3 uz hat-trick Džeke

U 20. kolu Premiershipa pobjede su ostvarili i Manchester United i njihov gradski rival City. 'Crveni vragovi' su na Old Traffordu pobijedili WBA 2-0,

United je poveo u 9. minuti kada je nakon udarca Younga McAuley zabio autogol. Pobjedu je u prvoj minuti sudačke nadoknade lijepim golom potvrdio Robin Van Persie.

United je tako zadržao sedam bodova prednosti pred Cityjem, koji je u golijadi bio bolji od Norwicha 4-3. Najzaslužniji za tri boda je Edin Džeko koji je zabio hat-trick.

Za 'građane' nije moglo bolje početi, nakon pet minuta igre imali su već 2-0, a oba gola zabio je  Džeko. Domaćini su smanjili u 15. minuti preko Pilkingtona.

Iako je u 44. minuti City ostao s igračem manje zbog isključenja Nasrija, nastavak su otvorili golom Agüera u 50. minuti.

Martin je u 63. minuti smanjio na 3-2, ali samo četiri minute kasnije City je opet imao dva gola prednost. Svoj treći gol na utakmici zabio je Džeko.

Do kraja utakmice Norwich je uspio samo smanjio na 4-3, a gol je zabio Martin.

Golijadu su vidjeli i gledatelji na Britanniji, gdje su Stoke i Southampton odigrali 3-3, iako su gosti nakon prvih 45 minuta imali prednost od 3-1.

Premierliga, 20. kolo:

• Sunderland - Tottenham 1-2 (O'Shea 40 / Cuellar 48-ag, Lennon 51)
  • Aston Villa - Wigan 0-3 (Ramis 3, Boyce 52, Kone 56)
  • Fulham - Swansea 1-2 (Ruiz Gonzalez 56 / Graham 19, De Guzman 52)
  • Manchester United - West Bromwich 2-0 (McAuley 9-ag, Van Persie 90+1)
  • Norwich - Manchester City 3-4 (Pilkington 15, Martin 63, 75 / Džeko, 2, 5, 67, Agüero 50)
  • Reading - West Ham 1-0 (Pogrebnjak 5)
  • Stoke City - Southampton 3-3 (Jones 16, Upson 67, Jerome 90 / Lambert 10, Rodriguez 24, Wilkinson 36-ag)