EBEL liga: Uvjerljiv poraz Medveščaka u Mađarskoj

1

Stanka u austrijskoj EBEL ligi nije dobro djelovala na hokejaše Medveščaka. U 21. kolu su izgubili na gostovanju kod mađarske Albe rezultatom 6-2

Hokejaši Medveščaka i treći put izgubili su od mađarske Albe Volan. Ovoga puta u Fehervatu je bilo 6-2. Nakon uvodne trećine u kojoj nije bilo golova, stvari su se u nastavku rasplamsale. Zagrepčani su poveli u 33. minuti golom Robbyja Sandrocka s igračem više. Svega dvije minute kasnije priču je na početak vratio Rastislav Ondrejcik, da bi još minutu kasnije novo vodstvo "medvjedima" donio Joel Prpic, ponovno s igračem više. No, ni tu prednost hrvatski prvaci nisu uspjeli zadržati dugo, a pokazalo se ujedno da im je to bio i posljednji gol na utakmici. Domaći su hokejaši do 2-2 došli u u 38. minuti preko Davida Bornhammara, a vatrenu drugu polovicu druge trećine zaključio je u 40. minuti Balasz Ladanyi, donijevši Mađarima prvo vodstvo. Oba su gola pala u trenucima kad je Alba imala brojčanu prednost na ledu. Medveščak je u posljednjoj dionici igre potpuno pao, tako da su Janos Vas u 48. i Csaba Kovacs u 54. minuti doveli mađarsku momčad na prag pobjede. Priču je u zadnjoj minuti svojim drugim pogotkom završio Ladanyi. Loša je vijest za Zagrepčane i pobjeda Olimpije protiv Villacha, čime su se Ljubljančani približili osmoplasiranim "medvjedima" samo na bod zaostatka. U sljedećem kolu jedini hrvatski predstavnik u ligi gostuje kod starog rivala Jesenica.